Її часто демонізують: поряд з колою і чіпсами, локшина швидкого приготування вважається мало не отрутою. А тим часом у всьому світі щорічно з’їдають 44 мільярди упаковок цієї локшини. Чи загрожує це масовими гастритами, виразками, інсультами і раком? Давайте подивимося, що говорять дослідження.

Що в складі?

Ось з чого зазвичай робиться така локшина:

  • Пшеничне борошно вищого гатунку;
  • Пальмова олія;
  • Модифікований крохмаль;
  • Солі;
  • Харчова добавка емульгатор (сорбіт, соєва олія, лецитини);
  • Клейковина;
  • Комплексна харчова добавка «премікс» (карбонат калію, гуарова камедь, поліфосфат натрію, рибофлавін);
  • Сушена ламінарія;
  • Приправи (цукор, екстракт дріжджів, рослинний протеїн, цибуля, порошок соєвого соусу);
  • Барвник «бета-каротин».
Що все це означає?

Локшина швидкого приготування

Вчені Сибірського державного університету проаналізували склад. І ось до чого вони прийшли:

Читайте також:  Топ идеи для декорирования куличей в 2024 году

В основі лежить самий даремний (але і не небезпечний) сорт пшеничного борошна. У ньому багато калорій, але майже немає клітковини і вітамінів.

Локшина містить консерванти і підсилювачі смаку: сорбат калію, бензонат і глутамат натрію. Ці добавки шкідливі, якщо вживати їх у великих кількостях. Але в вермішелі їх зовсім мало: менше, ніж в звичайному біфштексі.

Пальмова олія в розумних кількостях теж не небезпечна. Ми розповідали про неї докладно в статті “Пальмова олія – друг чи ворог?“.

Модифікований крохмаль не має ніякого відношення до генної інженерії і дозволений навіть при виробництві дитячого харчування. Він потрібен, щоб продукт став густішим.

Читайте також:  Хурма: смак і користь у різноманітних стравах

Ну а клейковина – це рослинний білок, якого повно в хлібі.

Значить, локшину можна їсти?

Локшина швидкого приготування

Здоровій людині можна. Іноді. Особливої шкоди не приносить, але і користі в ній теж практично ніякої, а, значить, при постійному вживанні організм буде недоотримувати корисні речовини.

До того ж, японські вчені попередили: страва містить занадто багато ненатуральних компонентів. Вони вважають, що через це шлунку важко її переварити.

А Гарвардські експерти з’ясували: у жінок з Південної Кореї підвищений ризик серцевих захворювань та інсульту. Вчені вважають, що кореянки їдять локшину занадто часто – тому так відбувається. А ось у чоловіків таких ризиків не знайшли.

Читайте також:  Синий чай Анчан: рецепты Юго-Восточной Азии
А кому це блюдо протипоказано?

Людям з будь-якими захворюваннями шлунково-кишкового тракту, серця і нирок. Небезпечна не сама локшина, а бульйон: він містить багато гострого перцю і солі.

І який з цього всього випливає висновок?

Локшина швидкого приготування

Локшина швидкого приготування не може замінити звичайну свіжу їжу. Якщо харчуватися нею постійно, в організмі утворюється дефіцит білків, жирів і мікроелементів – а це може спровокувати хворобу. Тому в пріоритеті завжди повинні бути натуральні продукти.

А в іншому вона не так вже й шкідлива. Вчені поки не знайшли ніякого підтвердження, що рідкісне споживання такої локшини шкодить здоров’ю.