Високий рівень холестерину з часом збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Знизити показник можна різними способами, в тому числі за допомогою дотримання дієти і включення в раціон певних продуктів.

Згідно з одним з досліджень, в цьому може допомогти вівсяне молоко. 60 чоловіків розділили на дві групи. Кожна група приймала або вівсяне молоко, або контрольний напій (рисове молоко) протягом п’яти тижнів.

З’ясувалося, що в порівнянні з контрольним напоєм споживання вівсяного молока призвело до значного зниження рівня загального холестерину в сироватці і холестерину ЛПНЩ (його також називають “поганим” холестерином). При цьому концентрація холестерину ЛПВЩ (“хорошого”) істотно не змінилася.

“Зроблено висновок, що вівсяне молоко, позбавлене нерозчинної клітковини, має холестерин-знижуючими властивостями”, – відзначили вчені.

В іншому дослідженні фахівці також оцінювали вплив різних видів молока на рівень холестерину в організмі. Участь у цьому взяли 24 здорових чоловіки та жінки. Половина випробовуваних пили вівсяне і соєве молоко протягом чотирьох тижнів кожне, а інша половина вживала вівсяне і коров’яче молоко протягом двох чотиритижневих періодів.

“В об’єднаних групах режим вівсяного молока призвів до зниження рівня холестерину в плазмі і холестерину ЛПНЩ в порівнянні з вихідним рівнем, але не змінилися рівень холестерину ЛПВЩ і значення тригліцеридів”, – відзначили вчені.