Якщо викроїти трохи часу для денного сну всього два рази в тиждень, це може істотно знизити ризик інфаркту та інсульту. Таким простим способом порятунку від небезпечних судинних патологій поділилися вчені з Лозаннського університету.

«Нетривалий денний сон не частіше двох разів на тиждень знижує ризик виникнення інсульту та інфаркту на 48%», – заявили наукові фахівці в публікації журналу Heart.

На користь такої думки вчених говорять дані восьмирічних спостережень за 3262 пацієнтами, середній вік яких склав 55 років.

Проаналізувавши звід отриманої за цей час інформації, фахівці зробили висновок, що тривалість рятівного для серця і мозку денного сну може становити всього 30 хвилин. При цьому, відзначають вчені, навіть при наявності негативних факторів, наприклад, куріння або надмірної ваги, позитивний вплив сну на зниження ризику інфаркту та інсульту зберігається.

Водночас автори роботи констатували, що для людей віком після 65 років аналогічної користі від денного сну вони не зафіксували. Навпаки, кажуть фахівці, виражена денна сонливість в такому віці – це швидше ознака наявних проблем зі здоров’ям.

Джерело: МедікФорум