Іноді кількох змін у раціоні буває достатньо, щоби підвищений рівень холестерину знизився до здорового, констатують фахівці з Клініки Майо.

Підвищений холестерин зазвичай означає, що в крові підвищено вміст поганого холестерину, що переноситься ліпопротеїнами низької щільності. Цей тип холестерину відрізняється особливою прилипливістю: він липне до внутрішніх стінок кровоносних артерій та судин, формуючи бляшки.

Їхнє накопичення в судинних порожнинах веде до звуження судин та погіршення кровопостачання, яке вони повинні забезпечувати. Коли відкладення холестерину викликають блокування артерій, що забезпечують кров’ю мозок і серце, можуть виникати небезпечні для життя ускладнення, аж до розвитку серцевого нападу.

Для зниження підвищеного холестерину пацієнтам часто рекомендується корекція життя, зокрема перегляд повсякденного раціону на користь корисних продуктів. Лікарі Клініки Майо рекомендують вживати на регулярно основі п’ять продуктів, які зарекомендували себе як чудові борці із зайвим жиром у кровоносних судинах.

  • Вівсяні пластівці та висівки.
  • Горіхи та арахіс: грецькі, мигдаль та інші.
  • Риба: скумбрія, оселедець, сардини, лосось.
  • Оливкова олія.

Продукти з рослинними станолами та стеролами: дані речовини блокують всмоктування холестерину – їх джерелами є бобові, цільне зерно, апельсини та багато інших овочів та фруктів.