Для цього потрібно привести в порядок обмінні процеси і гормональний фон, а також важливо налагодити харчування. Причому, нічого складного тут немає.

З віком змінюється метаболізм і починають вилазити проблеми, які ми нагуляли в безтурботній молодості. Це і всілякі захворювання органів шлунково-кишкового тракту, гормональні порушення, проблеми з обміном речовин. Багатьом починає здаватися, що жирок на животі це тепер норма. Але це не так – з ним можна боротися, заодно зміцнюючи своє здоров’я.

Фахівець з корекції ваги Катерина Медушкіна розповіла на своєму YouTube-каналі, що потрібно робити жінкам після 40 років, щоб мати красиву фігуру. Для цього потрібно змінити своє харчування, щоб привести в порядок обмінні процеси і гормональний фон.

Для гормонів обов’язково потрібні жири. Обов’язково потрібно вживати рослинні і тваринні жири. Наприклад, сніданок з яєчні з беконом кілька разів на тиждень, а в інші дні, наприклад, з сиру або цільнозернових тостів з сиром, допоможе боротися з жиром на животі. З рослинних жирів кращі оливкова олія, авокадо, насіння, горіхи. Обов’язково хоча б раз на тиждень їсти жирну рибу.

Варто максимально знизити вживання продуктів, що містять трансжири – вони призводять до швидкого набору ваги. Немає нічого поганого в тому, щоб іноді поїсти солодощів або з’їсти гамбургер, але цього не повинно бути кожен день, і важливо стежити за якістю продуктів. Наприклад, відмовитися від магазинних булочок і пекти їх самостійно з хороших продуктів без маргарину.

Для нормалізації травлення потрібно обов’язково вживати клітковину. . Також клітковина знижує рівень поганого холестерину, ризик серцево-судинних захворювань і діабету другого типу. У день рекомендується їсти 300-400 грамів свіжих фруктів і овочів, а також можна вживати клітковину додатково. Але варто бути обережніше – її надлишок може привести до запору.

До небажаних продуктів відносяться ті, що мають високий глікемічний індекс – більше 60. Найчастіше в таких продуктах більше порожніх калорій, ніж поживних речовин. Може здатися, що дуже складно постійно відстежувати, який глікемічний індекс у того, що ви їсте, але насправді все швидко запам’ятовується, а вибір продуктів з низьким глікемічним індексом величезний – знайдуться страви на будь-який смак.