Прості поради з налаштування монітора, догляду за очима і гімнастики для збереження зору.

Втома очей, втрата зосередженості, м’язову напругу, головний біль — все це може бути наслідком тривалого залипання на екрані монітора. Відмовитися від використання комп’ютерів і ноутбуків ми, звичайно ж, не можемо, а ось знизити їх негативний вплив на наше здоров’я нам цілком по силам. Для цього необхідно лише дотримуватися ряду правил та виконувати кілька елементарних вправ. Ось що рекомендує видання Wired.

Дотримуйтесь правила 20-20-20

Дотримуючись цього правила, ви кожні 20 хвилин повинні відволікатися від екрану монітора на 20 секунд і переводити свою увагу на об’єкт в 20 футів (6 метрах) від вас. Для дотримання цього правила є навіть безкоштовний веб-додаток, який кожні 20 хвилин буде нагадувати про необхідність дати очам відпочити. Воно називається Protect Your Vision і може використовуватися в браузерах Chrome, Firefox і Safari.

Читайте також:  Можливі проблеми з контактними лінзами та їх вирішення
Відрегулюйте положення монітора
Екран

notsitting.com

Екран монітора повинен бути віддалений від вас на 45-70 см. При цьому очі повинні знаходитися на одному рівні з його верхньою частиною. Якщо можливості відрегулювати висоту екрану немає, можна підкласти під монітор прості книги в твердій перельоті. Також має допомогти опускання або підняття стільця. Головне, щоб центр екрана завжди був нижче рівня очей на 15-20 градусів.

Налаштуйте розмір і колір тексту

Тут варто слідувати одному хорошому правилу: текст повинен бути в три рази більшим за самий маленький розмір, який ви здатні розрізнити при стандартній відстані від екрану на 50-75 см. Що стосується колірних комбінацій, то краще всього сприймається чорний текст на білому або злегка жовтому тлі. Інші варіанти з темним текстом на світлому тлі теж підійдуть більшості користувачів. Головне уникати комбінацій з низькою контрастністю тексту і фону.

Читайте також:  Можливі проблеми з контактними лінзами та їх вирішення
Доглядайте за очима

Якщо ви носите контактні лінзи, то при роботі за комп’ютером ваші очі напружуються сильніше. Відмова від лінз на користь окулярів хоча б один або два рази в тиждень дозволить знизити напругу. Якщо ж ви носите окуляри, спробуйте додати до них антиблікове покриття. Незалежно від використання засобів корекції зору не забувайте про очні краплі для профілактики втоми очей і сухості слизової.

Налаштуйте яскравість екрану

Для зниження навантаження на очі яскравість екрана монітора повинна відповідати яскравості навколишнього освітлення. Налаштувати потрібний рівень підсвічування можна, орієнтуючись на білий фон сторінки тексту. Якщо він виглядає як джерело світла в приміщенні, то яскравість завищена. Коли він здається сірим або бляклим, то, ймовірно, яскравість стоїть трохи підвищити.

Якщо ж ви сидите біля вікна або якщо в приміщенні занадто багато світловідбивних об’єктів, можна вдатися до допомоги спеціальних антивідблисків фільтрів, які фіксуються прямо на поверхні екрана монітора.

Читайте також:  Можливі проблеми з контактними лінзами та їх вирішення
Відрегулюйте температуру кольору
яскравість екрану

tekrevue.com

Більшість моніторів дозволяють регулювати температуру кольору вручну. У темних приміщеннях краще використовувати більш теплі (жовтуваті) тони, а при хорошому освітленні — більш холодні (сині). Найпростіший спосіб оптимізувати колірну палітру вашого монітора — використовувати F. lux. Ця програма автоматично налаштовує температуру з урахуванням часу доби і навколишнього освітлення. Вона доступна для Windows, Linux і Mac.

Для Android є цілий ряд аналогічних інструментів, що дозволяють активувати фільтр синього світла та застосовувати інші настройки, які знижують навантаження на очі. Для iOS таких додатків немає, так як сторонні розробники не можуть дублювати системний нічний режим. Користувачам iPhone і iPad залишаються лише програми-помічники щодо виконання гімнастики для очей і перевірки зору.