Утворення згустків крові – важливий фізіологічний процес при травматичних пошкодженнях. Але утворення тромбозу глибоких вен призводить до серйозних наслідків і навіть іноді до летального результату. Існує 6 основних симптомів, що у вашому тілі розвинувся смертельно небезпечний кров’яний тромб. Дізнайтеся, на що варто звернути особливу увагу!

Згустки крові і тромби в тілі людини: у чому підступ?

Утворення згустків крові – важливий процес при травматичних пошкодженнях. Але за словами засновника Центру лікування венозних захворювань Луїс Новарро, утворення тромбозу глибоких вен (ТГВ) призводить до серйозних наслідків, і часто навіть до летального результату. Скупчення кров’яних тілець у разі формування тромбу блокує кровоток, заподіюючи шкоду важливим системам життєдіяльності людини.

Страшний наслідок патології — від’єднання тромбу від його початкового розташування і подальше переміщення в легені. Такий процес називають легеневою емболією (ЛЕ). Він супроводжується дефіцитом кисню в життєво важливих органах, без якого вони не здатні нормально функціонувати.

Деякі люди мають генетичну схильність до захворювання венозних шляхів. Таким слід відстежувати свою симптоматику і знати можливі фактори ризику. Існує 6 основних ознак, що у вашому тілі з’явився смертельно небезпечний кров’яний тромб.

1. Тромб і набряклість однієї з кінцівок

Поширеною ознакою тромбозу глибоких вен є опухла нога або рука. Згусток кров’яних тілець може перешкоджати здоровому кровотоку в кінцівках, і при цьому кров накопичується за згустком, утворюючи набряк. Слід звертати особливу увагу, якщо стрімко формується набряклість руки або ноги, особливо якщо при цьому виявляється больовий синдром.

2. Тромб і біль у кінцівках

Больові відчуття при тромбозі супроводжуються додатковими ознаками – такими, як почервоніння шкірного покриву, набряклість, утворення припухлості. Проте симптом може проявлятися самостійно. На жаль, больовий синдром часто плутають з м’язовим спазмом або перенапруженням м’язових тканин, що значно ускладнює діагностику тромбу.

При ТГВ характерним болем є простріли в руки і ноги при фізичній активності і русі. Часто хворого турбують судоми з почервонінням і утворення більш теплих ділянок на шкірному покриві. У такому випадку необхідно негайно звернутися до лікаря.

3. Тромб і почервоніння шкіри

Синяк по суті є одним з видів згустку кров’яних тілець. Але це не той випадок, коли варто сильно турбуватися. ТГВ неможливо визначити неозброєним поглядом!

При тромбозі глибоких вен важливо зауважити локалізовані і незрозумілі почервоніння шкірного покриву на окремих його ділянках. Згідно з твердженнями Національного об’єднання патологій крові (США), тромб може викликати підняття температури шкіри і її почервоніння локально.

4. Грудний біль при тромбі

Больові відчуття в грудній клітці можуть схиляти пацієнта до думки про серцевому нападі, але такий симптом може бути й ознакою легеневої емболії. У серцевого нападу і ЛЕ спостерігається схожа симптоматика. Але все ж характерною відмінністю легеневої емболії є погіршення загального стану хворого, а також різкий біль при русі грудної діафрагми під час вдиху і видиху.

У той час як болі при серцевих захворюваннях віддають з верхніх частин тіла – на шиї, плечей і щелепи. При виявленні хоча б однієї із ознак захворювання необхідно негайно звернутися за медичною допомогою.

5. Задишка і тахікардія як ознака тромбу

Утворене скупчення кров’яних тілець в легенях блокує надходження необхідної кількості кисню. Національний інститут здоров’я (США) зробив висновок про те, що при зниженні рівня кисню в тілі людини серцевий ритм прискорюється з метою заповнення дефіциту кисню. Організм таким чином може сигналізувати і про наявність легеневої емболії.

Це можна помітити, якщо раптово виникла задишка і з’явилася важкість при вдиху або видиху. Також це може призвести до втрати свідомості і загальної слабкості організму. У таких випадках допомога повинна бути отримана негайно, особливо якщо симптоми застали хворого раптово.

6. Тромб і безпричинний кашель

Не вдається заспокоїти сухий кашель? Якщо при цьому паралельно спостерігається задишка, часте серцебиття або больовий синдром у грудній клітці, то швидше за все це говорить про наявність легеневої емболії. При патології кашель пацієнта в основному сухий, але деколи буває з виділенням мокроти та крові.

Будь-який з симптомів захворювання не варто ігнорувати. Варто пам’ятати про тяжкі наслідки несвоєчасного лікування. Якщо існують сумніви, все ж краще звернутися до лікаря або викликати швидку допомогу. Тромб не буде чекати швидку допомогу, тому будьте вкрай уважні!

Джерело: HeadInsider