На українських пляжах ніхто не оштрафує за демонстрацію принад, як це відбувається на пляжах Парижа, Таїланду і Мальдів. З точки зору етикету і моралі: засмагати «без верху» чи ні – особиста справа кожної жінки. Але ось що думає про топлес-засмагу медицина, а також психоаналіз (коментар фахівця Олени Гридасова) читайте в цій статті.

Засмагає топлес: за і проти

Аргументи ЗА. Можна знайти безліч позитивних моментів в засмазі. Помірне перебування на сонці збагачує організм життєво необхідним вітаміном D, покращує настрій і додає шкірі красивий бронзовий відтінок. До того ж, коли ми загоряємо, організм особливо активно виробляє фагоцити, завдання яких – боротися з вірусами і бактеріями. Сонячні промені допомагають у зціленні від псоріазу, остеопорозу і навіть депресії. А ті, у кого жирний тип шкіри, можуть за допомогою УФ-променів нормалізувати вироблення підшкірного сала.

Аргументи ПРОТИ. Занадто часте і тривале перебування на сонці може запустити механізми утворення ракових пухлин і значно послабити імунітет. УФ-опромінення служить фактором прискореного старіння: сонячні промені можуть активізувати вільні радикали – нещадні до свіжості і пружності шкіри. І ще: під впливом сонця шкіра стає товстішою (таким чином організм намагається захиститися від агресивного впливу променів), а це навряд чи припаде до смаку ніжношкірим дівчатам.

Читайте також:  Чому для здоров'я корисно їсти картоплю

засмагати топлес

Кому можна засмагати топлес

Що ж, якщо ви озброїлися сонцезахисними засобами і рішуче налаштувалися повалятися на пляжі топлес, рекомендуємо врахувати ще деякі моменти:

 • у вас не повинно бути генетичної схильності до онкологічних і жіночих хвороб;
 • на грудях не повинно бути опуклих коричневих родимок;
 • головне правило засмаги: можна відвідати пляж вранці або ввечері (але ніяк не в обідній сонцепік);
 • першу сонячну ванну можна приймати не довше 5 хвилин (потім час перебування під прямими сонячними променями можна збільшити, зберігаючи півгодинні перерви на відпочинок в тіні);
 • ви повинні бути впевнені в водостійкості сонцезахисного крему з рівнем SPF-захисту не менше 30;
 • при самообстеженні (а краще при огляді у лікаря) молочних залоз не було виявлено ніяких ущільнень або інших змін;
 • обов’язково враховувати тип шкіри при засмазі.
Читайте також:  Багата калієм їжа захищає жіноче серце
Кому категорично забороняється засмагати топлес

Справа в тому, що жінка може і не здогадуватися про приховані пухлини в своєму організмі і при цьому жити повноцінним життям. Але варто їй відвідати спекотні країни під час відпустки, пухлина може збільшитися і знаходить злоякісний характер. Потрібно тричі подумати, чи вартує рівномірна засмага такого ризику …

Засмагати топлес категорично заборонено, якщо:

 • є генетична схильність до шкірних захворювань;
 • у родичів простежуються онкологічні захворювання, в т.ч. рак молочної залози;
 • у вас чутлива шкіра (тривале перебування на сонці може привести до розтяжок, зморшок, тріщин на сосках);
 • мастопатія (крім дифузійної) та інші захворювання молочної залози;
 • велика кількість родимок (через інсоляції вони можуть перетворитися в меланоми) і пігментних плям на грудях і інших частинах тіла;
 • ви проходите курс лікування від венеричних захворювань.
 • в період менструації (і при овуляції), коли груди особливо чутливі;
 • ви носите силіконові грудні імплантанти, перебування на сонці потрібно зменшити вдвічі;
 • вам трохи за тридцять (з віком шкіра швидше втрачає вологу і більш схильна до фотостаріння).

Олена Гридасова

психоаналітик

Відсутність комплексів на пляжі – частіше за все не є сексуальним збоченням (ексгібіціонізм). Адже при бажанні позасмагати топлес мова не йде про обов’язкову демонстрацію тіла оточуючим і про сексуальне збудження при цьому. Якщо пані не бентежить присутність сторонніх, але і без них вона вважає за краще зіграти в такому стилі – це не перверзія. Навіть якщо її збуджує подібна ситуація, але для неї це далеко не єдиний спосіб пережити сексуальні відчуття, це варіант норми. У ексгібіціонізмі можна запідозрити тих жінок, які оголюватися йдуть не на пляж, а перед публікою, при цьому така поведінка затьмарює тягу до звичайного сексуального життя. Інша справа, якщо жінку так і тягне продемонструвати свої принади, така поведінка може бути одним з безлічі ознак нарцисизму. Але одержимість селфі, відеоблогами, соцмережами, що виходить за рамки розумного, – варіанти нітрохи не кращі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КОРИСНІ ПОРАДИ ДЛЯ ЛЮБИТЕЛІВ ЗАСМАГИ

ЗАСМАГА І ТИПИ ШКІРИ: КОМУ МОЖНА ЗАСМАГАТИ, А КОМУ НЕ МОЖНА