Вихлопні гази, шум дороги, пил, негативно позначається на здоров’ї. Тому ми шукаємо порятунку в будинку. Але чи безпечні наші квартири?

Крихітні, але небезпечні

Якщо перебуваючи вдома ви кашляєте або чхаєте, відчуваєте першіння в горлі, а виходячи на вулицю, забуваєте про ці неприємні симптоми, швидше за все у вашій квартирі оселилися цвілеві гриби. Нерідко цвіль з’являється на фільтрах кондиціонерів, ковроліні, якщо довго не чистити їх, а часом, виростає на стінах і віконних рамах. Таке образливе сусідство може стати причиною розвитку бронхіту або запустити алергічну реакцію.

Інший неприємний сусід і ворог вашого здоров’я – це пилові кліщі. Вони живуть в місцях скупчення пилу: на книжкових полицях, в старих іграшках, постільній білизні. Як і цвілеві гриби, пилові кліщі також можуть спровокувати алергію і захворювання легеневої системи.

Вікна, стіни, підлога і меблі

Проведіть інспекцію вашої квартири. Які меблі в ній знаходяться, чим обклеєні / пофарбовані стіни, чим застелена підлога? Найчастіше, в сучасних квартирах використовуються меблі, виготовлені з пресованих деревних стружок плит (ДСП). У таких меблів може міститися фенол та формальдегід, фенолформальдегідні або карбамідоформальдегідні смоли. Речовини, що містяться в матеріалі, з якого виготовлені ​​такі меблі, не так вже безпечні для здоров’я. Отруєння фенолом проявляється дратівливістю, стомлюваністю, задишкою, запамороченням, розладом травлення. Формальдегід, у свою чергу, офіційно визнаний речовиною, яка може викликати утворення ракових пухлин. Крім того, формальдегід негативно впливає на слизову носа, гортані і очей, а при високій концентрації може спровокувати напади астми.

Читайте також:  С монитора на игровой стол: взгляд на настолки, основанные на компьютерных играх

У багатьох квартирах підлога покрита лінолеумом, встановлені металопластикові склопакети, а на стінах красуються вінілові шпалери. Все вищезазначене виготовляється з полівінілхлориду – небезпечної отрути, яка також може викликати онкологічні захворювання і негативно впливає на центральну нервову систему. Слід зауважити, що не всякий ліноліум виготовляється із зазначеного матеріалу. (Існують різновиди даного покриття для підлоги, виконані з натуральних матеріалів – льону, деревного борошна і пр.)

Крім того, для того щоб надати полівінілхлориду еластичність, в нього нерідко додають пластифікатори – фталати і їх ефіри, які, потрапляючи в організм можуть викликати ураження нирок і печінки, а також знижують загальні захисні властивості організму.

Багатоповерховість

Ще один важливий аспект – це поверховість вашого будинку, а точніше висловлюючись, висота розташування вашої квартири. Справа в тому, що концентрація шкідливих домішок, викидів промислових підприємств і транспорту скупчується на висоті вище 30 метром. Тому якщо ви живете в промзоні і мешкаєте вище 7 поверху, провітрювання, на жаль, навряд чи поліпшить повітрообмін у вашій квартирі. Особливо, коли вітер дме у бік ваших вікон.

Читайте також:  Модные серьги-кольца 2023: 6 ювелирных трендов, которые носят все

Крім того, нормальний повітрообмін може бути порушений великою кількістю синтетичних матеріалів у вашій квартирі. Наприклад, кондиціонер порушує природну іонізацію, а гіпсокартон вбирає вологу, що призводить до сухості повітря. Відсутність правильного повітрообміну в квартирі в поєднанні з речовинами, які виділяються неякісними синтетичними матеріалами, може призвести до всіляких захворювань. Як цього уникнути?

Як боротися з «небажаними сусідами»?
 • вибирайте ковролін з мінімальною ворсистістю, його простіше якісно вичистити
 • якщо ви помітили у своєму будинку сирі кути, поспішіть обробити їх спеціальним протигрибковим засобом
 • цвілеві гриби боятися лаванди і лимона, заведіть в будинку корисні рослини
 • стіни ванної кімнати обкласти плиткою, з плитки цвілеві гриби легко усунути
 • лінолеум, який зазвичай кладуть на кухні, краще замінити плиткою
 • регулярно робіть вологе прибирання і провітрюйте кімнати
 • перемогти бактерії і відновити повітрообмін допоможуть очисники повітря. Вибирайте прилади на водній основі.
 • відмовтеся від вінілових шпалер, віддайте перевагу паперові або пофарбуйте стіни вашої квартири водоемульсійною фарбою
 • при купівлі меблів, виготовлених з ДСП, поцікавтеся наявністю гігієнічного сертифікату якості, упевніться, що меблі мають захисні шари.
 • не поспішайте міняти дерев’яні рами вікон на склопакети, краще зробіть реставрацію, вибираючи нові рами, віддайте перевагу дерев’яним або алюмінієвим
 • обов’язково вимикайте з розетки електроприлади, коли не використовуєте їх.
Читайте також:  С монитора на игровой стол: взгляд на настолки, основанные на компьютерных играх

Отже, зробити квартиру більш здоровою допоможе «правильний» ремонт і, як би банально це не звучало, регулярне прибирання. Але перш ніж хапатися за швабру і ганчірку, зверніть увагу на склад миючих засобів. Більшість сучасних миючих засобів містять фосфати та фосфонати, хлор і хлорорганічні сполуки. Безумовно, ці речовини не приносять користі здоров’ю і можуть стати запускним механізмом алергії, хвороби легенів, та інших хвороб.

Щоб ваш будинок дійсно був вашою фортецею, місцем, де ви відчуваєте себе комфортно, і де ніщо не шкодить вам і вашим близьким, будуйте його правильно, не забувайте приділяти увагу важливим дрібницям і будьте здорові!