Стоматологія – та сфера, що часто потрібна людям різних віків. Дорослі бояться лікарів, а діти тим більше. Як зробити так, щоб дитина не тремтіла перед відвідуванням стоматологічного кабінету? Цьому питанню присвячена стаття.

З основ психології

Відомо, що у страху очі великі. Тому важливо показати дитині, що стоматолог – це добрий «дядько», який хоче допомогти. Щоб досягти цього потрібно провести бесіду. Але ніякого наставительного тону або приниження. Фрази на зразок «ти боягуз», «будеш боятися – просвердлять ясна» варто забути. Змоделюємо ситуацію. Дитина не може змиритися з тим, що їй потрібно видаляти зуб. У цій ситуації вчинити так: ласкаво посміхаючись, поспросити дитину сісти поруч з вами. При цьому почати розповідати історію про ваше відвідування стоматолога в дитинстві. Виставити це в хорошому світлі. Якщо ж все було не так райдужно, то варто проявити фантазію. Тон голосу впевнений, але без повчальності. Розповісти про цей випадок варто в такій манері, ніби ви говорите про звичні речі (про похід в магазин). Можна навіть скористатися ось такою схемою, що наведена далі.

Як варіант

«У твоєму віці я боявся походу до стоматолога. Уяви собі, мені теж треба було видаляти зуб. Як я боявся. І ось приходжу до стоматолога, трясуся. А він мені каже, щоб я розслабився, що вилетить пташка. Яка ще пташка? І поки я думав, мені видалили зуб. Раз – і все. Я навіть не зрозумів. Потім хотів заревти, але не від болю. Прикро стало, що обдурили. А лікар почав сміятися, і тато теж. І замість сліз ми всі сміялися. Уяви: діти сидять, тремтять, чекають криків, а тут сміх на всі голоси!» — так варто говорити з дитиною. Не забувайте про легкість і невимушеність. Це найкращий спосіб.

Метод №2

Умовно його називають прийомом «Якщо». Суть в тому, що діловим тоном (але не грубим) переконати дитину хитрим способом бути сміливішим. Почати монолог можна так: «У мене до тебе ділова пропозиція, ти ж дорослий хлопчик. Якщо буде боляче у стоматолога, то я куплю тобі…». Суть в тому, що далі потрібно підвести до того, що у вас мало грошей. Тому ви впевнені, що не доведеться купувати іграшку, або щось інше; а в разі навіть невеликих неприємних відчуттів, дитина отримає компенсацію. Даний метод ефективний, якщо дитина горить давно бажанням мати певну річ. Але можна і зіграти на відвідуванні цікавого місця. Все залежить від фантазії.

«Легкий обман»

Даний прийом психологи рекомендують застосовувати тільки в самих крайніх випадках, коли інші способи не працюють. Суть в тому, що дитина має бути переконана у певній задачі. Наприклад, якщо потрібно видалити зуб або вилікувати його, то варто сказати про простий огляд. Коли ж дитина запідозрить «недобре» у кріслі стоматолога, варто в спокійній манері повідомити, що варто потерпіти всього пару секунд, так і укол не так страшний. Легкий обман перетворюється в метод поступовості.

Поради

У відносинах з дитиною завжди варто розставляти акценти на довірі. Раціональне зерно і стимул є найважливішими трамплінами на шляху подолання страхів. Тому принципи розуміння і позитивного мислення повинні стояти на перших позиціях. Довіряючи вам як батькам, дитина зможе подолати багато фобій. Важливо акцентувати увагу і на тому, що в даний час лікарі володіють сучасною технікою, здатною в буквальному розумінні слова творити дива. Завжди обирайте спокійний і впевнений тон промови. Це сприятиме розумінню і кращому ефекту переконання. У цьому випадку і в інших життєвих ситуаціях ви зможете краще розуміти свого сина чи свою дочку.

Джерело: surgeryzone