Щоб зварити смачну і корисну гречану кашу, необхідно знати кілька хитрощів. Ними поділилася лікар-дієтолог, член Національної асоціації дієтологів і нутриціологів Ганна Білоусова.

Так, за словами фахівця, гречка може бути ідеальним сніданком: вона не тільки дає насичення і заряд енергії на першу половину дня, але і є менш калорійною, ніж, наприклад, вівсянка.

Зварити гречану кашу, здавалося б, досить просто: потрібно лише налити в каструлю воду, додати крупу і варити на повільному вогні до повної готовності. Однак зерна при варінні можуть як злипатися, так і розварюватися. Дієтологиня розповіла, як цього уникнути.

Вона рекомендує в першу чергу кинути гречку на суху сковорідку і тільки після того як з’явився гречаний запах, засипати її в каструлю і варити на тихому вогні. Коли вода практично википить, покласти туди ж масло, “так як корисно поєднання гречки з тваринними жирами”, зазначила Білоусова.

Читайте також:  Медики перерахували три хвороби, про які попереджає стан волосся

А для того щоб каша вийшла розсипчастою, підказала вона, слід зробити те, що зараз пам’ятають далеко не всі.
“Бабусин рецепт – підкреслює Білоусова, – як тільки вся вода пішла, беремо рушник, накриваємо каструлю, ставимо під подушку, і нехай вона там доходить”.

Крім того, за словами дієтологині, залізо в гречці повільно засвоюється організмом. Однак якщо в кашу додати паприку і помідори або запити її апельсиновим соком (з вітаміном C в складі), то залізо починає засвоюватися набагато швидше, уклала медикиня.