Про те, як група крові впливає на схильність до розвитку онкологічних захворювань, розповіли вчені з медичного факультету Каролінського інституту (Швеція).

Фахівці проаналізували тисячі медкарт, зіставляючи діагноз і групу крові. Збір даних тривав чверть століття. Виявилося, що люди з другою групою крові успішніше за інших можуть нівелювати ризик розвитку раку за допомогою здорового способу життя.

Відзначимо, що і раніше вчені з різних країн також приходили до висновку, що група крові і розвиток раку можуть бути пов’язані. Так, в іншому дослідженні повідомляється, ніби для людей з другою групою крові існує підвищений ризик розвитку раку шлунка.

А володарі третьої і четвертої груп нібито схильні частіше інших появі злоякісних утворень в підшлунковій залозі. При цьому люди з першою групою крові хворіють на рак рідше за інших, повідомляли вчені. Однак для них високий ризик розвитку гастриту, виразки шлунка та інших проблем з ШКТ.

Дослідження в Китаї показали, що найсприятливіший прогноз при вже наявному раку шлунка буває у людей з четвертою групою крові. А найгірший прогноз в даному випадку виявився при другій групі крові.

Медики прийшли до висновку, що в цілому групу крові немає сенсу розглядати як вирок, оскільки переваги щодо одних хвороб нівелюються підвищеним ризиком інших.