«Якщо дивитися на зварювання, можна осліпнути». Багатьох лякають ще в дитинстві. Наскільки правдиво таке застереження?

Потік іскор, які висікаються апаратом зварника, – це зварювальна дуга, яка є вкрай концентрованим потоком світла. У ній поєднуються різні види променів: видимі – світлові і невидимі – інфрачервоні і ультрафіолетові.

Російський вчений, професор офтальмології Тетяня Шилова, рівень ультрафіолету при зварювальних роботах перевершує допустимі норми у кілька разів, і він дійсно може сильно нашкодити очам аж до розвитку необоротних процесів, згубних для зору. Ультрафіолет від електричної дуги може викликати запалення слизової оболонки очного яблука і рогівки. Це призводить до почервоніння очей і сльозоточивості, погіршення якості зору, розвитку світлобоязні, зазначила експерт.

Читайте також:  6 способів "розігнати" обмін речовин

«Якщо в результаті подібної електроофтальмії найсильніше страждає кришталик, то розвивається променева катаракта. При запаленні слизової оболонки без належного лікування ока можуть стати стають вхідними воротами для бактерій або вірусів, внаслідок чого людина сліпне», – повідомила офтальмолог.

Шилова додала, чтотом випадку, коли вплив випромінювання від зварювання виявляється значним, можна втратити зір раз і назавжди. Рогівку і кришталик ока сьогодні можна замінити, але якщо при випромінюванні від зварювальних робіт пошкоджується сітківка, сліпота виявляється практично неминучою.