Як розповіла лікар-дієтолог Анна Білоусова, на солодке люди часто налягають під час стресу, як би «заїдаючи» проблеми, а це призводить до зайвої ваги, ожиріння і супутніх хвороб. Таким чином, тяга до солодкого часто є ознакою психоемоційного стресу.

Цю проблему їжею не вирішити, потрібно звернутися до фахівця. Іноді вона вирішується тільки медикаментозно.

Найчастіше різка потреба в солодкій їжі може сигналізувати про брак в організмі якихось речовин.

– Коли тягне до солодких булок – це може говорити про нестачу хрому в організмі. Хром нам потрібен в мінімальних кількостях, і його дефіцит виражається саме в такому бажанні. Але головне: як ви не закриєте недолік заліза, з’ївши шоколадку, так і не усунете дефіцит хрому, з’ївши булку, — зазначила дієтологиня.

Людина може не знати, що хвора на цукровий діабет другого типу. Зазвичай це захворювання супроводжується підвищеною спрагою. При діабеті хочеться пити солодку газовану воду. Ще один сигнал цукрового діабету – дратівливість, саме так виражається недолік цукру в крові.

Як позбутися від хворобливої тяги до солодкого? Іноді досить замінити промислові солодощі на натуральні або хоча б на менш шкідливі варіанти: сезонні фрукти, желе, мармелад або шоколад з високим вмістом какао.

Дієтологи також радять включати на сніданок продукти, багаті клітковиною і білком. Клітковина заповнить шлунок, а білки стимулюють вироблення дофаміну (гормону задоволення). Також вони відбивають тягу до солодкого, і до вечора люди з’їдають меншу кількість калорій.