ГоловнаНовини Здоров'яЯкі хвороби ховаються за тягою до солодкого

Які хвороби ховаються за тягою до солодкого

Як розповіла лікар-дієтолог Анна Білоусова, на солодке люди часто налягають під час стресу, як би «заїдаючи» проблеми, а це призводить до зайвої ваги, ожиріння і супутніх хвороб. Таким чином, тяга до солодкого часто є ознакою психоемоційного стресу.

Солодке

Цю проблему їжею не вирішити, потрібно звернутися до фахівця. Іноді вона вирішується тільки медикаментозно.

Найчастіше різка потреба в солодкій їжі може сигналізувати про брак в організмі якихось речовин.

– Коли тягне до солодких булок – це може говорити про нестачу хрому в організмі. Хром нам потрібен в мінімальних кількостях, і його дефіцит виражається саме в такому бажанні. Але головне: як ви не закриєте недолік заліза, з’ївши шоколадку, так і не усунете дефіцит хрому, з’ївши булку, — зазначила дієтологиня.

Читайте також:  Лікар розповів, скільки кавуна можна їсти в день

Людина може не знати, що хвора на цукровий діабет другого типу. Зазвичай це захворювання супроводжується підвищеною спрагою. При діабеті хочеться пити солодку газовану воду. Ще один сигнал цукрового діабету – дратівливість, саме так виражається недолік цукру в крові.

Як позбутися від хворобливої тяги до солодкого? Іноді досить замінити промислові солодощі на натуральні або хоча б на менш шкідливі варіанти: сезонні фрукти, желе, мармелад або шоколад з високим вмістом какао.

Дієтологи також радять включати на сніданок продукти, багаті клітковиною і білком. Клітковина заповнить шлунок, а білки стимулюють вироблення дофаміну (гормону задоволення). Також вони відбивають тягу до солодкого, і до вечора люди з’їдають меншу кількість калорій.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News