Є думка, що для молодих жінок низький рівень гемоглобіну – варіант норми і його можна не підвищувати різними засобами.

Як зазначає доктор Тетяна Шаповаленко, ведуча програми «Про найголовніше», знижений гемоглобін говорить про наявність залізодефіцитної анемії. Вона призводить до ослаблення організму і зниження його захисних сил.

– Необхідно звернутися до терапевта, який з допомогою обстеження з’ясує причину і знайде спосіб відновити його до норми. При низькому гемоглобіні важливо вживати продукти, багаті вітамінами В6 і В12, фолієвою кислотою і залізом (гранатовий сік, гречана каша, печінка, крупи, нежирну яловичину, – розповіла медик.

Гемоглобін (Hb) здійснює перенесення кисню від легенів до клітин і вуглекислого газу — в зворотному напрямку. Це дуже важливий елемент життєдіяльності.

Читайте також:  Виявлено найважливіший фактор довголіття мозку

Зменшення його концентрації (анемія або недокрів’я) може спровокувати в кращому випадку ламкість нігтів і волосся, сухість шкіри, а також м’язові судоми, нудоту, запаморочення. Але є і гостра форма анемії, яка викликає кисневе голодування клітин, що призводить до непритомності, галюцинацій і навіть паралічу дихальної системи.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, нормою гемоглобіну вважається:

  • для дітей від півроку до 5 років — 110 г/л і вище;
  • для дітей 5-11 років — 115 г/л і більше;
  • для дітей 12-14 років, а також дівчат і жінок (15 років і старше) — 120 г/л і вище;
  • для чоловіків (15 років і старше) – 130-160 г / л.
Читайте також:  Дефіцит цього вітаміну збільшує ризик смертельних хвороб серця