Мобільний телефон – це повсякденна необхідність, адже стільниковий спрощує спілкування і зближує цілі народи. Зателефонувати, написати повідомлення, зробити фото зараз не проблема. Але шкоду мобільного телефону може перекрити всі його плюси. Чого тільки варте одне електромагнітне випромінювання. Дізнаємося, що говорять учені про небезпеки стільникового телефону.

Шкода мобільного телефону: заплутана історія або недомовки

Кілька національних і міжнародних органів охорони здоров’я стверджують, що немає достовірних наукових даних, які б підтверджували шкоду мобільного телефону. Але повністю виключати її не можна. Національний інститут онкології США стверджує, що є три причини, які змушують людей вірити в шкоду мобільного телефону.

Як мобільний телефон шкодить здоров’ю людини: головні гіпотези
  • Стільниковий випромінює зі своєї антени радіочастотне випромінювання. Тканини, які знаходяться поблизу антени, поглинають це електромагнітне випромінювання. Такий вплив ззовні шкідливий за своєю природою на живий організм.
  • Кількість користувачів мобільного зв’язку зросла. Згідно з даними Асоціації стільникових телекомунікацій та Інтернет, тільки в США на кінець 2014 року було 328 мільйонів абонентів. Постійно зростаюча кількість абонентів відповідно збільшує електромагнітний фон і його вплив на людину.
  • Кількість дзвінків, їх тривалість, а також частота використання мобільних гаджетів значно зросла, що породжує ще більше навантаження електромагнітного випромінювання на людину.
Що таке радіочастотне електромагнітне випромінювання

Радіочастотне випромінювання – це форма електромагнітного випромінювання. Електромагнітне випромінювання може бути двох видів: іонізуюче та неіонізуюче. Електромагнітне іонізуюче випромінювання відомо з рентгенівським променям. Його вплив на людину, як доведено наукою, підвищує ризик розвитку раку.

Неіонізуюче електромагнітне випромінювання ділиться на високі і низькі (промислові) частоти. Існують наукові дослідження, в ході яких вивчалося неіонізуюче електромагнітне випромінювання мікрохвильових печей, смартфонів, а також можливе його вплив на здоров’я людини. Але чітких доказів того, що це електромагнітне випромінювання підвищує ризик утворення раку, відсутні. Єдиний визнаний вплив радіочастотного випромінювання — нагрівання предметів, у тому числі живої матерії, під його впливом.

Як відбувається вплив мобільного телефону на людину

Мобільний телефон працює за рахунок передачі і прийому сигналів від знаходиться поблизу базової станції, яка використовує радіочастотні хвилі. Радіочастотні хвилі в мобільнику або смартфоні виходять від його антени. Найбільш сильні хвилі — біля антени, а при віддаленні від неї вони швидко втрачають свою енергію. Зазвичай, коли ми використовуємо мобільний телефон, притискаємо його до нашої голові. Ті тканини тіла, які знаходяться ближче до стільникового, поглинають більше енергії, ніж інші. На кількість енергії, що поглинається впливають кілька факторів.

Чинники, що визначають кількість енергії стільникового, що поглинається людиною
  • Кількість часу, протягом якого людина використовує мобільний телефон.
  • Як використовується стільниковий. Наприклад, якщо включений режим гучного зв’язку, то мобільний телефон знаходиться на деякій відстані від голови. Це зменшує вплив стільникового на людину.
  • Відстань між гаджетом і вишкою-ретранслятором оператора зв’язку. Якщо мобільний телефон знаходиться в близькості до вишки — сигнал хороший. Якщо ж вишка ретранслятор далеко від нього, потрібно більше енергії, щоб забезпечити хороший сигнал. Це збільшує вплив стільникового на людину.
  • Кількість телефонного трафіку в регіоні. Багато трафіку, вимірювана кількістю абонентів і частотою користування мобільним зв’язком, означає, що вашому гаджета потрібно більше енергії, щоб забезпечити хороший сигнал.
  • Шкода мобільного телефону також визначається його моделлю. Різні моделі випромінюють різну кількість радіочастотного випромінювання.
Шкода мобільного телефону: що кажуть учені
1. Мобільний телефон і рак

Вважається, що стільниковий підвищує ризик розвитку раку. Але чітких наукових доказів на підтвердження цієї думки немає. Невелике нагрівання живих тканин — єдиний доведений ефект від використання мобільного телефону. При частих розмовах по смартфону тепло поглинається шкірою або тканинами, близькими до поверхні. Це призводить до незначного підйому температури в мозку або іншому органі.

Управління США з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів також стверджує, що немає істотного доказу зв’язку між використанням стільникового і раком. А значить, без подальших досліджень, шкода мобільного телефону — лише теорія.

2. Мобільний телефон та мікроби

Стільниковий – це місце існування мікробів, коли ми користуємося ним брудними руками. Одне дослідження виявило, що кожен шостий апарат заражений фекальними бактеріями. Скоріше всього, їх власники не миють руки з милом після туалету. А деякі гаджети стають навіть притулком кишкової палички. При попаданні в організм вона здатна спровокувати лихоманку, діарею і блювоту.

Ще одне дослідження виявило присутність на апаратах зв’язку метицилін-резистентного золотистого стафілокока (МРЗС). Стафілококова інфекція може обернутися болючим запаленням.

Ці дослідження доводять одне — руки потрібно тримати в чистоті. Якщо вони будуть брудними, бруд перейде на все, чого ми будемо торкатися. Тоді шкода мобільного телефону точно стане реальною.

3. Стільниковий і нещасні випадки

Щодня в США в аваріях за участю замріяних водіїв гине більше 8 чоловік, і близько 1200 отримують фізичні ушкодження. У всьому винне неуважне водіння, тобто водіння під час виконання іншого діяння, що вас відволікає. Переписка, розмови по смартфону, перекуси за кермом, а також інші дії — причина неуважного водіння.

Дослідження також виявили, що у людей, які використовують стільниковий за кермом, сповільнюється реакція при необхідності гальмування. Вони частіше інших потрапляють у ДТП. Неуважне водіння небезпечне як для водія, так і для пішоходів.

4. Мобільний телефон і перевтома очей

Шкоду мобільного телефону для очей відчуває на собі кожен активний користувач стільникового. Маленький екран і яскраве світло перевтомлюють очі. Щоб пристосуватися до різного світла на екрані і навколо нього, задіюється більше м’язів ока. Тоді ви відчуваєте, як вони швидко втомлюються і починають боліти.

Крім того, перевтомі очей сприяє звичка тримати стільниковий ближче до них. Дотримання належної дистанції між очима і екраном, а також збільшення шрифту при читанні, зменшують перевтому очей.

Електромагнітне випромінювання, мікроби, перевтома очей, а також аварії через телефонні розмови водіїв, роблять шкоду мобільного телефону реальною. Але запобігти його набагато краще, ніж боротися з наслідками. Тому давайте візьмемо в звичку менше використовувати стільниковий, писати повідомлення (але не за кермом!) замість того, щоб дзвонити, обмежувати тривалість дзвінків, і дзвонити звідти, де є хороший прийом сигналу. І тоді шкода мобільного телефону для вас буде мінімальною!

Джерело: HeadInsider