Однією з основних причин смертності у багатьох країнах світу є онкологічні захворювання. Рак невиліковний, проте відстрочити летальний кінець все можна: для цього потрібно якомога раніше його діагностувати.

Правда, в деяких випадках зробити це важко, тому що перші симптоми практично непомітні, і в більшості випадків їх сприймають за ознаки інших хвороб.

Консультант-онколог зі шпиталю “Спайр Літл Естон” доктор Ахмед ель-Модір (Ahmed El-Modir) у розмові з виданням Daily Express назвав симптоми семи видів раку, які часто називають “тихими вбивцями”.

Колоректальний рак
Цей тип онкології називають рак кишечника. Якщо говорити про симптоми, то людину повинен насторожити біль у животі, зміна випорожнень, здуття та коліки.

Також у калових масах з’являється кров, а позиви до дефекації виникають навіть після походу до туалету.

Рак шийки матки
Цей вид раку розвивається повільно. Часто його діагностують під час проведення скринінгу шийки матки.

До ознак належать вагінальна кровотеча в період між менструаціями, а також під час або після статевого акту та після менопаузи. Крім того, у жінок збільшується менструальний цикл, відбуваються зміни у виділеннях піхви і з’являється біль у нижній частині живота.

Рак печінки
Симптоми раку печінки пов’язані з проблемами травлення: постійне почуття ситості, навіть якщо людина з’їла мало, нудота та блювання, а також темна сеча та світлий стілець.

Ще може утворитися ущільнення у верхній правій частині черевної порожнини і початися здуття живота, не викликане рясним прийомом їжі.

Рак легенів
Рак легень — одне з найпоширеніших онкозахворювань у світі.

Симптоми цього різновиду раку включають: безперервний кашель, задишку, втрату апетиту, біль у грудях і плечах, втому і різке схуднення.

Рак яєчників
Деякі жінки приймають симптоми раку яєчників за ознаки місячних. Здуття живота, втома, біль у пахвинній ділянці та попереку – все це має насторожити вас.

Є й інші ознаки, на які експерт порадив звертати увагу, наприклад, часті походи до туалету, втрата ваги та відсутність апетиту.

Рак підшлункової залози
До симптомів раку підшлункової залози відносять здуття живота, нудоту та блювання, а також зміни у стільці. Крім того, ознаками цього захворювання можуть бути жовтяниця, втрата ваги, сильна втома та відсутність апетиту.

Рак простати
Цей різновид раку помітити дуже важко, тому що перші ознаки з’являються лише в той момент, коли пухлина досягає такого розміру, що починає тиснути на сечівник.

За словами лікаря, потрібно насторожитися, якщо ви відчуваєте наступні ознаки: часті походи в туалет і проблеми з сечовипусканням.

Ахмед ель-Модір зазначив, що якщо у вас є хоч якісь із перерахованих вище симптомів, потрібно обов’язково звернутися до лікарні та пройти повне обстеження.