Одним з факторів схильності людини до захворювання на рак є самотність.

Деякі особливості способу життя людей підвищують для них ризик захворіти на рак – – про це розповіли фахівці Американського онкологічного товариства (American Cancer Society), яких проінтерв’ював портал Eat Thit, Not That!

Хронічно поганий сон, що не дає людині повноцінно відпочивати вночі, може стати пусковим механізмом у розвитку раку – в його випадку організм може піддаватися запалення, що викликає специфічні клітинні мутації.

Ще одна особливість – це життя на самоті, особливо, якщо вона пов’язана з постійними переживаннями з цього приводу.

“Самотність підвищує ризик виникнення пухлини, оскільки здатне викликати запальну реакцію організму на стрес”.

Звичкою, що сприяє розвитку раку, онкологи називають і зловживання алкоголем. Рак молочної залози і рота, злоякісні пухлини органів травного тракту – всі вони тісно асоціюються з пияцтвом.

Також онкологи застерігають від самодіяльного прийому вітамінів, не узгодженого з лікарем. Наприклад, підказують вони, “добавки з бета-каротином і вітаміном Е збільшують розвиток пухлини у людей, які вже знаходяться в зоні ризику”.

Несприятливою особливістю лікарі вважають також “запійний” перегляд телевізора, привчає людину до малорухливості. З даною звичкою асоціюється підвищена ймовірність раку кишечника – для цього достатньо витрачати на сидіння перед «телеящиком» дві години в день.