ГоловнаНовини Здоров'яЩо робити, якщо у вухо потрапила вода

Що робити, якщо у вухо потрапила вода

При попаданні в вухо води можливі різні ускладнення. Ми розповімо, які саме і що з цим робити.

Вода у вусі

Небезпека потрапляння води у вуха

Якщо у органу немає ніяких пошкоджень, то ускладнень, якщо в вухо потрапила вода, бути не повинно. Але якщо є якісь пошкодження, то захворювання буде прогресувати. Найчастіше небезпечні патогенні організмі, що мешкають в ставках і річках. Деякі дуже складно піддаються лікуванню, наприклад, синьогнійна паличка.

Не меншу роль відіграє температура води. Наприклад, при низькій температурі з прісних джерел можна підхопити інфекцію і викликати зниження імунітету. Більше ризику у дітей, тому важливо знизити його до мінімуму.

Читайте також:  Ароматний напій, який захищає від раку і діабету

Що робити?

В першу чергу треба протерти вухо м’якою тканиною, але не засовувати її всередину в вушний канал. Щоб вода швидше вийшла з нього, потрібно нахилити голову до плеча. Вода в лівому вусі? Нахиліть вліво, і навпаки.

Також можна відтягнути мочку вуха, щоб випрямити вушний канал. Це швидше виведе зайву вологу. Кілька разів можна притиснути вушну раковину долонею, нахиляючи голову до плеча постраждалим вухом вниз.

Крім того, корисно використовувати в такому випадку фен. Але треба бути обережним. Зокрема, тримати його на відстані не менше 30 сантиметрів від голови, а додатково відтягнути мочку вуха вниз.

Читайте також:  Вчені назвали три продукти для поліпшення роботи головного мозку

Якщо вода потрапила в вухо дитині, то це можна зрозуміти по одному симптому: вона трясе головою і чіпає вухо. Зазвичай застою не виникає. Але важливо уникнути цього. Для цього дитину кладуть на бік вниз постраждалим вухом, злегка відтягують мочку вуха вниз і тримають в такому положенні.

Якщо вода застрягла і не виходить, то мова може йти про вушну пробку. Позбутися від неї допомагає ЛОР-лікар. Якщо вода потрапила, а також підвищилася температура, є біль у вусі, краще звернутися до лікаря, щоб уникнути ускладнень і проблем.

Ні в якому разі не можна чистити постраждале вухо ватною паличкою. Це тільки погіршує стан, призводить до подразнення. Не треба пхати всередину пальці або інші предмети, так як це здатне спровокувати інфікування.

Читайте також:  Простий продукт на сніданок може врятувати від розвитку гіпертонії

І не потрібно закапувати краплі без призначення лікаря. До того ж якщо виникає закладеність і біль, звернення до лікаря просто обов’язкове.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News