Помідори – один із найпопулярніших овочів у літній час. Він універсальний: томати можна використовувати для свіжих салатів, окремо для доповнення основної страви, консервації і навіть для звичайного перекушування.

У традиційній китайській медицині вважається, що помідори зміцнюють здоров’я кишечника і селезінки, покращують процес травлення, підтримують водний баланс в організмі і допомагають краще засвоювати їжу. Крім того, вони мають жарознижувальний, сечогінний і проносний ефект.

Сучасна медицина давно довела, що помідори дають тілу захист від сонячного випромінювання, покращують стан шкіри та мають протираковий вплив. Однак існує безліч видів цього овочів і деякі з них, навпаки, небезпечні для здоров’я.

Нестиглі плоди
Не рекомендується вживати недозрілі помідори. Вони містять токсичні речовини: соланін, томатин і картопляний токсин. Як правило, ці компоненти зустрічаються у складі пасльонових рослин – картоплі, баклажанах та помідорах.

Соланін подразнює слизову оболонку органів ШКТ, а при великій концентрації може викликати центральний параліч, гемоліз або сильне харчове отруєння. Причому симптоми отруєння можуть виникнути майже відразу після вживання цілого незрілого помідора.

Лише в міру дозрівання вміст соланіну в томатах починає знижуватися, а потім речовина зовсім зникає зі складу овочів. Головне – вибирати стиглі плоди.

Гнилі та з плямами
Небезпеку становлять і помідори з темними п’ятами та слідами гнилі. Це означає, що овоч заражений альтернарією – грибком, який метаболізує токсин альтернаріоз. Він своєю чергою провокує розвиток онкології та інших небезпечних захворювань.

Видалення гнилої та темної частини не допоможе «очистити» овоч від токсичних речовин. Справа в тому, що токсин встигає проникнути в чисту м’якоть і поширитися по всьому плоду. Тому гнилий помідор краще викинути.

Кому не можна їсти помідори
Якщо ви вибрали чистий і зрілий томат, варто подумати про свій поточний стан здоров’я. Для деяких людей ці овочі можуть бути небезпечними. Зокрема, їх не рекомендується вживати людям, які страждають від гострого гастроентериту чи гострої бацилярної дизентерії. Не рекомендується додавати до раціону помідори і тим, хто страждає від подагри або гіперурикемії.