Раптовий потяг до солодкого, що виникає у дорослих людей, може виявитися раннім сигналом лобово-скроневої деменції, припускають вчені.

Журнал JAMA Neurology опублікував результати нового дослідження, виконаного вченими університету Бостона. Дослідники дійшли висновку, що потяг до солодкого може сигналізувати про ранній початок деменції.

«Люди з лобово-скроневою деменцією можуть відчувати раптовий тягу до солодкого. Дослідження показало, що вони їдять загалом більше цукру та вуглеводів, ніж люди, які не мають цього стану», – повідомили автори роботи.

Фахівці відзначають, що у більшості випадків лобово-скроневої деменції її симптоми починають виявлятися у постраждалих віком від 45 до 65 років. На думку дослідників, сильна пристрасть до солодкого, що несподівано виникає в цьому віці, має сприйматися як тривожний сигнал можливого дегенеративного розладу.

Також можливою попереджувальною про деменцію ознакою можуть бути компульсивні, тобто рухи, що безконтрольно повторюються – наприклад, включення і вимкнення світла щоразу, коли людина проходить повз вимикач.