Продукція для дітей зазвичай позиціонується, як найбезпечніша, яка не містить токсичних інгредієнтів. Тому багато дорослих також користуються нею. Так і повинно бути, але реалії набагато страшніші.

Навіть всесвітньо відомі компанії, такі як Johnson & Johnson, додають в дитячі шампуні канцерогени, згідно з даними нової доповіді.

У своєму звіті «дитячі пляшечки все ще токсичні» (Baby’s Tub Is Still Toxic) група людей з «кампанії за безпечну косметику» розповіла, як вони купили дитячий шампунь компанії Johnson & Johnson в 13 різних країнах і протестували їх на присутність консерванту, відомого як кватерній-15.

Кватерній-15 виділяє формальдегід, який є канцерогеном. Вони знайшли токсин у всіх зразках, куплених в США, Австралії, Канаді, Китаї та Індонезії.

Читайте також:  Названо 8 симптомів, за якими можна визначити підвищений рівень холестерину

Однак у шампунях з Данії, Фінляндії, Японії, Нідерландів, Норвегії, Південної Африки, Швеції та Великобританії токсин виявлений не був.

Звичайно, не тільки Johnson & Johnson використовують кватерній-15 в своїх продуктах. У 2009 році при дослідженні шампунів, куплених в аптеках США, майже у всіх зразках був виявлений той же консервант кватерній-15, а також іншій канцероген діоксан.

На той момент серед досліджуваних брендів були Sesame Street, American Girl, Aveeno і Huggies. Стейсі Малкан директор «кампанії за безпечну косметику» намагається домогтися того, щоб Johnson & Johnson видалили формальдегід і діоксан зі своєї продукції з 2009 року.

Читайте також:  Популярний напій може призвести до печінкової недостатності

Але навіть після двох років спроб їх зусилля все-таки не принесли своїх плодів.

Але після останнього звіту Johnson & Johnson оголосила, що відмовляється від використання кватернія-15. Правда, вони не оголосили, коли це відбудеться, і також нічого не сказали з приводу діоксану.

Якщо такі відомі корпорації не нехтують використанням канцерогенів в продукції для дітей те, що говорити про інші виробники?

Навряд чи найближчим часом вони зможуть порадувати своїх покупців безпечною продукцією. А нам поки залишається тільки ретельно розглядати інгредієнти, перераховані на етикетках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРАВДА ПРО ШАМПУНІ

ЧОМУ ПОТРІБНО МІНЯТИ ШАМПУНЬ ДЛЯ ВОЛОССЯ

Читайте також:  Названо чотири симптоми надто рідкої крові

ЧОМУ НЕБЕЗПЕЧНО МИТИ ГОЛОВУ