Гастроентеролог Марина М’ягкова розповіла, чому нам хочеться солодкого, коли ми сумуємо, і в яких випадках від насолод відмовлятися не варто.

Насправді, далеко не всім у хвилини смутку та зневіри хочеться солодкого. Є поняття харчового програмування та харчового виховання. Як формується така модель поведінки?

«Дитина, будучи маленькою, бігла, впала, розбила коліно. Щоб його заспокоїти, йому дають цукерку. І таким чином у дитини поступово формується асоціативний ланцюжок: сумно — дали з’їсти солодке», — наводить приклад лікар.

Тобто батьки найчастіше самі формують харчові звички своїх дітей. Але крім неправильної харчової звички, бажання з’їсти солодке можна пояснити тим, що коли ми їмо солодощі, у нашому організмі виробляється гормон серотонін.

Читайте також:  Шкідливі звички, яких потрібно позбутися після 55 років

Але не варто заїдати тугу та смуток солодким. Це може призвести до ожиріння та інших проблем зі здоров’ям. Навіть якщо звичка заїдати сум солодким у вас вже є, ніколи не пізно її змінити.

Шоколад у невеликих кількостях може бути корисним, але за умови, що це натуральний шоколад із вмістом какао не менше ніж 60%. У складі шоколаду не повинно бути ароматизаторів та замінників цукру.

Солодкого також хочеться після інтенсивних розумових навантажень, тому що солодке глюкоза — це живильне середовище для головного мозку. Після активної розумової діяльності мозок завжди потребує глюкози. І в цьому випадку від солодкого в жодному разі не можна відмовлятися. Навпаки! Просто замініть шкідливе солодке (булки, цукерки, молочний шоколад, торти) на корисні джерела глюкози (фрукти, ягоди, натуральний шоколад).

Читайте також:  Нутриціолог назвала вітаміни для покращення роботи мозку

А ще чергуйте розумове навантаження з фізичним, змінюйте види діяльності, рівномірно розподіляючи їх протягом дня. Тоді ваш мозок не постійно проситиме саме солодкого.