Дитячі зубки – це турбота батьків. Навчити дитину правильно чистити зуби, підібрати дитячу зубну щітку і пасту, годувати корисною їжею для зубів. Але не завжди все йде гладко, і доводиться звертатися за допомогою до дитячого стоматолога. І тут вам пропонують наркоз для дитини. Як вчинити? Чи варто погоджуватися лікувати дитині зуби під наркозом і в чому тут небезпека?

Коли стоматологи вважають за краще лікувати дітей під наркозом?

Дітям до трьох років, як правило, пропонують лікувати карієс під наркозом. Це пов’язано з тим, що регулювати свою поведінку дитина практично не може, і кожен її рух в процесі лікування може обернутися травмою. Навіть якщо вона погодився лікувати зубки і їй не страшно.

Якщо дитині вже виповнилося 4 роки, то вибір все ж швидше буде зроблений на користь наркозу. Не всі діти можуть всидіти на місці в цьому віці, але є вже і ті, з ким можна домовитися. Наскільки ви самі оцінюєте готовність дитини виконувати прохання лікаря?

Читайте також:  Як швидко проходить встановлення зубного імпланта?

Ще один аргумент на користь наркозу – профілактика алергії на лідокаїн, і інші місцеві анестетики. Вважається, що у дітей набагато частіше розвивається алергічна реакція негайного типу, набряк Квінке. На жаль, відомі випадки смерті дітей при таких алергічних набряках.

Стоматологи кажуть, що при загальній анестезії (наркоз) вони набагато швидше можуть впоратися з тією роботою, яка при місцевій анестезії займає більше однієї години. Тому пропонують наркоз ще і як засіб економії часу: за один прийом лікар може вилікувати до 7 зубів, і дитина не буде відчувати стрес і біль.

Дітям з особливими потребами (ДЦП, дитячий аутизм) зазвичай завжди проводять лікування зубів з наркозом, незалежно від віку.

Читайте також:  Отбеливание зубов: методы, эффект и важные детали
Чим наркоз може нашкодити дитині?

Це ключове питання в цій темі. Саме він зупиняє батьків від негайного вирішення. Багато запущених проблем з дитячими зубами з’являються саме в результаті затягування і страхів.

Основна причина побоювань батьків про шкоду наркозу для дітей – пошкодження головного мозку, серця, пригнічення дихання. Батьки побоюються, що дитина зміниться психологічно після наркозу, отримає хронічне захворювання, і стане схильною до вживання наркотичних речовин.

Вважається, що сучасні препарати для наркозу не шкодять дитині. У стоматологічних кабінетах застосовують тільки інгаляційний наркоз, а це ті препарати, які найбільш безпечні. Велику роль, безумовно, відіграє кваліфікація анестезіолога, так як дозу ліків і час розраховує він.

Читайте також:  Отбеливание зубов: методы, эффект и важные детали

Наслідки наркозу для дитини, яких найбільше бояться лікарі – це зупинка дихання, раптова серцева смерть. Так буває, коли доза препарату була обрана занадто велика, або є інші не враховані проблеми зі здоров’ям.

Наркоз протипоказаний дітям з пороком серця, в гострий період будь-якої хвороби, дихальною недостатністю. У будь-якому випадку лікар оцінює стан дитини, перш ніж призначити наркоз, другим етапом є консультація анестезіолога.

Таким чином, напрошується висновок: якщо ви розумієте, що вашій дитині лікуватимуть зуби з наркозом, вибирайте клініку з найсучаснішим обладнанням і висококваліфікованими лікарями. Це буде дорого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СТОМАТИТ У ДІТЕЙ: ЧОМУ ВІН ВИНИКАЄ І ЯК ЙОГО ЛІКУВАТИ?

ЯК ПОЗБУТИСЯ НЕПРИЄМНОГО ЗАПАХУ З РОТА

ПРО ЩО СВІДЧИТЬ ПРИСМАК ГІРКОТИ В РОТІ?