Сон прямо залежить від продуктів харчування. Якщо ви з тих, хто насилу засинає, значить, вам пора переглянути раціон харчування. І нарешті виспатися досхочу!

Харчування повинно не тільки забезпечувати нас енергією протягом дня, але воно також впливає на нашу здатність розслаблятися і швидко засинати вночі. Солодкі каші, випічка, кофеїн продукти, або навіть шоколад, можуть зруйнувати наші плани про солодкий сон. Під впливом алкоголю людина хоч і швидко засинає, так як алкоголь володіє седативним ефектом. Але сон триває недовго, через кілька годин людина прокидається. Гостра їжа і навіть, здавалося б, такі нешкідливі горішки також порушують сон. Так що стежте за своїм харчуванням!

Ви, напевно, чули про продукти, що володіють заспокійливим ефектом, наприклад, тепле молоко або легка вечеря. Але треба знати і ті продукти, які заважають повноцінному відпочинку вночі. Ось перелік деяких продуктів і напоїв, які небажано вживати перед сном.

Солодка їжа: впливає на рівень цукру в крові і будить вас по ночах

Матеріали Американського фонду з проблем сну свідчать про те, що чим більше солодкого людина споживає протягом дня, тим більше у неъ проблем зі сном. Цукор швидко засвоюється організмом і служить джерелом швидкої енергії. В результаті цього в організмі на початку різко підвищується рівень глюкози, а потім він різко падає. Потрібне термінове поповнення дефіциту глюкози в крові. Якщо ви не хочете набирати зайві кілограми і прокидатися вночі через низький рівень цукру в крові, не їжте на ніч цукерки, випічку, солодкі десерти або пудинги, шоколад, білий хліб, макаронні вироби, консервовані фрукти, соуси, пакетовані соки.

Жирна їжа: викликає сонливість вдень і пробудження вночі

В даний час проводиться досить велика кількість досліджень, які вивчають вплив жирної їжі на здоров’я людини. Встановлено, що регулярне зловживання жирною їжею надає несприятливий вплив на серце і судини, діяльність гормональної та нервової системи, порушує метаболічні процеси. Жирна їжа викликає у людини денну сонливість і занепад сил, дисбаланс греліну і лептину, гормонів голоду і ситості, що регулюють енергетичний обмін. В результаті — не тільки ожиріння, але і порушення сну. Можливі й порушення травлення, що негативно впливає на якість сну. Так що тримайтеся подалі від жирної і смаженої їжі, калорійних соусів.

Гостра їжа: не дає заснути через проблеми з травленням і кислотного рефлюксу

Якщо ви насилу засинаєте після вживання гострої їжі, перед сном краще утримайтеся від перцю, гострого каррі і гострих соусів. При кислотному рефлюксі під впливом гострих страв, спожитих перед сном, стан може погіршитися. Виникає болісна біль і печія, які не дають людині заснути. Прийом гострої їжі перед сном, негативно впливає на тривалість сну, а в деяких випадках може бути і причиною жахливих снів.

Кофеїн: викликає порушення сну

Кофеїн – це психостимулятор, підвищує розумову активність. Тому чашка кави, випита перед сном, може викликати безсоння. В одному дослідженні встановлено, що кофеїн, що надійшов в організм задовго до сну (від трьох до шести годин), утрудняє засипання. І якщо людина все ж засинає, то її сон неглибокий і неспокійний, а самопочуття вранці неважливе. У зв’язку з цим, вживання перерахованих нижче продуктів, що містять кофеїн, краще перенести на денний час:

  • Кава
  • Чорний і зелений чай
  • Какао
  • Шоколад
  • Енергетичні напої
  • Шоколадний пудинг
Продукти з високим вмістом клітковини: викликають спазми і перевантажують травну систему

Продукти, що містять важко-перетравлювану клітковину, наприклад, сухофрукти, деякі крупи або висівок, краще не вживати перед сном. Хоча і клітковина-позитивно впливає на здоров’я людини, нормалізує діяльність шлунково-кишкового тракту. Однак увечері краще відмовитися від продуктів, що містять клітковину, так як їх переробка вимагає багато часу і буде відбуватися в нічний час, що негативно позначиться на нічному відпочинку.

Алкоголь приносить більше шкоди, ніж користі

Якщо ви вважаєте, що алкоголь допомагає розслабитися і швидше заснути, то ви не самотні. Алкоголь дійсно діє як м’язовий релаксант і сприяє швидкому засипанню. Але, на жаль, тривалість сну після прийому спиртного скорочується, сон неспокійний і неміцний. Людина ранком встає втомленою і розбитою, і весь день бореться з сонливістю. Крім того, після прийому алкоголю, у сплячої людини виникає сильне хропіння, який може супроводжуватися зупинкою дихання уві сні, що може бути надзвичайно небезпечно для життя.

Занадто багато води

Не варто заповнювати дефіцит рідини за годину-дві до сну. Інакше вам доведеться вставати вночі через переповнений сечовий міхур. Пийте воду протягом дня, але скорочуйте її прийом перед сном.

Так що, якщо ви хочете виспатися, то перед сном тримайтеся від цих продуктів подалі. Як відомо, під час сну відбуваються багато відновлювальних процесів, а його порушення пов’язані з багатьма захворюваннями. Тому важливо, щоб сон був достатнім і повноцінним!

Джерело: HeadInsider

Читайте також:  Стоматологи пояснили, чому недостатньо чистити зуби один раз на день