Кращий спосіб отримати максимум енергії від їжі – їсти свіжу і корисну їжу. Якщо після обіду або вечері людина відчуває себе млявим і сонливим, одне з можливих пояснень – різке підвищення рівня цукру в крові після їжі, за яким слід зниження енергії через кілька годин.

Найпростіший спосіб уникнути такого стану-є кілька разів на день невеликими порціями. Крім того, є кілька продуктів, які допомагають боротися з втомою завдяки своїм поживним речовинам.

Банан

Дослідники порівняли банани і вуглеводні спортивні напої, які п’ють велосипедисти для припливу енергії під час тривалих поїздок. Вони виявили, що фрукт підживлює не менше, ніж напій. Банани багаті калієм, клітковиною, вітамінами і вуглеводами.

Читайте також:  Природний імунітет або вакцинація – що краще захищає від COVID-19

Горіхи і насіння

Це корисна їжа для боротьби з втомою і голодом. Доповнивши ними раціон можна забезпечити організм корисними поживними речовинами і енергією. Мигдаль, бразильські горіхи, кешью, фундук, пекан, волоські горіхи, насіння соняшнику і насіння гарбуза рекомендується їсти сирими і несолоними. Це ідеальний полуденок.

Насіння чіа

Вони можуть бути відмінним джерелом енергії завдяки вмісту вуглеводів, здорових жирів і живильної клітковини. Результати одного невеликого дослідження, в якому брали участь шість спортсменів, показали, що вживання в їжу цих насіння дає стільки ж енергії, скільки і вуглеводні спортивні напої. У повсякденному житті додавання декількох столових ложок чіа в ранкову кашу, смузі або в йогурт на полуденок може зарядити людину енергією і зменшити втому.

Читайте також:  Що буде, якщо постійно їсти яблука, розповіла дієтологиня

Вода

Рідина необхідна для повноцінного функціонування організму. Хоча вода сама по собі не дає енергії, вона благотворно впливає на протікають в тілі енергетичні процеси.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News