Педіатр — ключова професія сучасної дитячої медицини, за допомогою якої проводиться оцінка фізичного та нервово-психічного розвитку дитини.

Основні напрямки педіатрії

Педіатрія — медична галузь, спрямована на вивчення, діагностику, лікування та профілактику захворювань у дітей до 18 років.

Сучасна медицина виділяє такі основні напрямки педіатрії: профілактична та клінічна. Головною метою першої є створення комплексної системи профілактики захворювань з виходом на рубежі управління здоров’ям, а другої — вдосконалення сучасних технологій лікування захворювань дітей.

Як працює лікар?

Що ж такого робить педіатр на прийомі? Першочергово спеціаліст збирає анамнез і проводить огляд пацієнта. Отримавши необхідну інформацію лікар виписує напрямок, який дозволяє отримати повнішу картину шляхом проходження посіву, аналізу сечі та крові тощо.

Завдяки результатам досліджень визначаються методи лікування або консультація певного фахівця (алерголога, кардіолога і т. п.).

Коли йти до педіатра?

Огляди у педіатра можуть бути планові та позапланові.

Плановий огляд дитини проходять до народження, протягом місяця після виписки з пологового будинку, після 1 місяця життя дитини, протягом найближчого року та після виповнення дитині 1 року.

Що стосується позапланового огляду, то причинами його проведення виступають розлади травлення, наявність сумнівів щодо психічного або фізичного здоров’я дитини, підвищена температура, наявність симптомів інфекційних або алергічних захворювань (хрипоти, почервоніння очей, висипу, нежиті, кашлю), болі у суглобах, голові або животі.

Дитяча поліклініка №6 в Одесі дозволяє швидко та без проблем провести запис до педіатра.

Що лікує педіатр?

У першу чергу фахівець педіатр має визначити актуальний діагноз та провести лікування у разі харчових отруєнь, інфекційних захворювань (гострих респіраторних захворювань (ГРЗ), “свинки”, дизентерії, вітрянки, коклюшу, скарлатину, грипу, кору) і т. д.

Крім іншого, спеціаліст має знати, як діагностувати різні різновиди уражень центральної нервової системи (ЦНС), шлунково-кишкового тракту (ШКТ), порушень у зв’язку з обміном речовин, захворювань судин і серця та інші.

Що входить до послуг педіатра

Що ж входить до огляду педіатра? Стандартний огляд складається з:

  1. Збору скарг пацієнта та анамнезу.
  2. Візуального дослідження.
  3. Пальпації.
  4. Прослуховування звуків.
  5. Перкусії (постукування).
  6. Термометрії.
  7. Вимірювання маси та зросту тіла.

Як вибрати лікаря

Лікарів-педіатрів у дитячій медицині досить багато, проте висококваліфікованих спеціалістів серед них знайти вельми непросто. Справжній фахівець має закінчити курси з підвищення  кваліфікації (наявні документи-свідоцтва), а також отримати додаткові спеціалізації (хірургія, алергологія тощо).

Крім цього, важливо орієнтуватись на репутацію не тільки окремого лікаря, а й самої клініки в цілому.

*На правах реклами