Вчені вже довели, що сніданок знижує ризик серцевого нападу, розвитку діабету і покращує концентрацію протягом дня. Крім того, ті, хто не пропускає перший прийом їжі, частіше мають здорову вагу. Однак багато що залежить від того, які продукти вживаються на сніданок. Наприклад, дієтологи радять виключити серед іншого випічку, оброблене м’ясо і соки.

Солодкі пластівці для сніданку

Як пояснила дієтолог Келлі Макгрейн (Kelli McGrane), якщо почати день з тарілки пластівців, відчуття голоду після їжі з’явиться дуже швидко. Справа в тому, що більшість пластівців приготовлено з рафінованої борошна, тому в них практично немає клітковини. Крім цього, в пластівцях мало білка, але багато цукру.

Сосиски та інше оброблене м’ясо

За словами дієтолога Роксани Ехсані (Roxana Ehsani), це не самий поживний продукт для сніданку. Наприклад, ковбасні вироби містять багато натрію, який може підвищувати тиск, а також шкідливі для серця і судин насичені жири. Експерт підкреслила, що вживання обробленого м’яса пов’язане з підвищеним ризиком хронічних захворювань і раку.

Пшеничний хліб

Як зазначив дієтолог Дон Джексон Блатнер (Dawn Jackson Blatner), пшеничний хліб не означає “цільнозерновий”. За його словами, багато людей плутають ці два поняття, будучи впевненими в користі пшеничного хліба. “Білий хліб негативно впливає на рівень цукру в крові та енергії, спочатку різко підвищуючи їх, а потім так само різко знижуючи. Кращий вибір-хліб з цільного зерна, з яким можна зробити тости з авокадо. І обов’язково додавайте до сніданку білок”, – порадив він.

Ароматизовані кавові напої та соки

Більшість ароматизованих кавових напоїв містять багато калорій і цукру при майже повній відсутності інших поживних речовин, розповіла дієтолог Меггі Михальчик (Maggie Michalczyk). Замість таких напоїв вона порадила готувати натуральну каву вдома, додавши в нього мед, банан і мигдальне масло.

Фахівці також рекомендували вживати на сніданок тільки свіжовичавлені соки, уникаючи магазинних варіантів. За словами дієтологів, в останніх міститься занадто багато цукру, що може бути особливо небезпечно для людей з діабетом.

Кекс

Така випічка містить багато калорій, насичених жирів і цукру. Крім того, в кексах мало білка, тому забезпечити організму відчуття ситості надовго вони не зможуть, додали дієтологи.