Ці продукти в певному поєднанні можуть чинити негативний вплив на здоров’я, попереджають медики.

Випічка з білого борошна і варення, джем. Булочка з варенням або тост з білого хліба з джемом-знайоме поєднання, чи не так? Однак цієї комбінації, за словами лікарів, слід уникати. Прості вуглеводи – як в білому хлібі, так і в варення – викликають різкі коливання рівня цукру та інсуліну в крові, що підвищують ризик захворювання діабетом 2 типу.

Бургер і пиво. Вони також не повинні вживатися разом – подібне поєднання сильно уповільнює травлення і метаболізм. Організм спочатку розщеплює алкоголь, а потім жир, який починає осідати у відкладеннях на животі, стегнах.

Читайте також:  Лікарі рекомендують 9 доступних продуктів для природного зниження холестерину

Сочевиця і червоне вино. При такому поєднанні значно гальмується всмоктування заліза-це пояснюється тим, що рослинні дубильні речовини, що містяться в червоному вині, погіршують всмоктування рослинного заліза в організмі.

Алкоголь і кофеїн. Багатьом здається, що кофеїн допомагає протверезіти, але насправді він послаблює седативні властивості алкоголю і специфічним чином впливає на роботу мозку. Згідно з дослідженням вчених з Університету Темпл, людина може відчувати себе менш п’яною, ніж насправді. В результаті вона може більше випити.

Чорний чай і молоко. Наукові фахівці констатують, що молоко повністю зводить нанівець протизапальний ефект чорного чаю. Білки молока пов’язують антиоксиданти, що містяться в чаї, і таким чином перешкоджають їх засвоєнню організмом. У свою чергу, кофеїн чаю перешкоджає засвоєнню кальцію з молока.

Читайте також:  Як прожити довше: зміни в харчуванні, які знижують ризик інсульту