Активізація поперечних м’язів живота зменшує навантаження, що діють на ділянку попереку хребта навіть на 25%. – за даними дослідження вчених Сілезької Політехніки та фізичної культури в Катовіцах. Вони об’єднали сили, щоб допомогти батькам дітей з обмеженими можливостями, які страждають на захворювання хребта.

Як звертає увагу сервіс Наука в Польщі, хоча багато говориться і працюється у сфері допомоги дітям з обмеженими можливостями, але часто опускається інша важлива група людей, які також можуть страждати від проблем зі здоров’ям. Це батьки дітей-інвалідів, які в повсякденній косметичній та реабілітаційній боротьбі піднімають або переносять своїх дітей. Вічно нахилені – часто мають величезні проблеми з хребтом. Цією групою пацієнтів займаються вчені з Департаменту Біомедичної Інженерії Сілезького технічного Університету та Академії Фізичного Виховання у Катовіцах.

– В рамках своїх досліджень в докторській дисертації я займаюся моделюванням системи скелетно-м’язового апарату для визначення навантажень, що виникають в поперековій області, – каже Катерина Новаковська, аспірантка Кафедри Біомехатроніки Факультету Біомедичної Інженерії Сілезької Політехніки.

Чому хребет поперекового відділу хребта? Виявляється, що майже половина нашого населення страждає від болю в поперековій області, а у 25% це хронічний біль. Часто це болі, в результаті спінальних навантажень, пов’язаних з їх професією. У випадку групи наших пацієнтів, вони мають зв’язок з опікою над дитиною з обмеженими можливостями, зокрема, частим нахилянням тіла під час піднімання великої ваги.

– Ми почали дослідження з підготовки анкети суб’єктивної оцінки больових відчуттів в досліджуваній групі, – згадує аспірантка.

Потім вчені провели експериментальні дослідження кінематики виконання повсякденної діяльності, такі як: підйом і сидіння на стілець і піднімати предмети з різної висоти і з різною масою.

Однак найбільш важливим елементом дослідження було використання системи моделювання AnyBody – унікального інструменту, який дозволяє проводити моделювання навантажень системи скелетно-м’язового апарату людини. Такий аналіз дозволяє визначати реакції в суглобах і сили м’язів, дозволяючи оптимізувати рухи тіла.