Печені яблука та сир називаються лікарями серед продуктів, здатних покращувати процеси відновлення печінки.

Одним із найкращих продуктів для здоров’я печінки є сир – думка про це прозвучала в інтерв’ю лікаря гастроентеролога Нурії Діанової. Медик пояснила, що цей продукт відрізняється високим вмістом амінокислоти метіонін, що перешкоджає стеатозу – відкладення в печінці жиру.

«Практично всім, хто має захворювання печінки, сир потрібно вживати щодня. Ідеальна для печінки та жовчовивідної системи жирність продукту – це 5%», – поділилася лікарка.

Діанова додала, що знежирених продуктів краще уникати – у них нерідко додається модифікований крохмаль, що посилює схильність печінки до стеатозу. Проте високожирні продукти теж шкідливі, якщо використовуються регулярно і більшими порціями.

Іншим продуктом, який потрібно їсти для кращого відновлення печінки, фахівець вважає вівсянку – вівсяну крупу у вигляді цілісних зерен.

«Вівсянка теж містить метіонін, який особливо ефективно допомагає при неалкогольній жировій хворобі печінки – зменшує відкладення жиру у гепатоцитах», – розповіла фахівець.

Крім того, каже Діанова, стан органу покращують печені яблука, відвар шипшини, волоські горіхи. Їхнє споживання позитивно позначається на процесах відтоку жовчі, травленні – печінка від цього лише виграє.