Деякі переваги вітаміну А включають зниження ризику розвитку вікової сліпоти, зміцнення імунної системи, оздоровлення шкіри, зменшення ймовірності захворіти на рак.

Вітамін А – одне з важливих поживних речовин, необхідних для підтримки здоров’я тіла. Його рекомендована добова доза для чоловіків становить 900 мкг, для жінок – 700 мкг.

“Адекватне споживання вітаміну А підтримує здорове функціонування органів зору, імунної системи. Також це допомагає шкірі, запобігаючи і зменшуючи її запалення, прищі, раннє фотостаріння. До того ж вітамін сприяє здоров’ю кісток і знижує ризик раку”, – розповіли експерти порталу Times Now.

Даний вітамін міститься як в рослинних, так і в тваринних продуктах. Ретинол (також відомий як вітамін A1) міститься виключно в їжі тваринного походження. Ось деякі продукти, багаті вітаміном А, які корисно включати в свій зимовий раціон раціон.

Болгарський перець. Зелені та червоні перці не тільки містять вітамін А, але є ще хорошим джерелом кальцію, фолієвої кислоти, заліза – дуже важливих компонентів, що забезпечують активне функціонування імунної системи.

Молоко. Поряд з вітаміном А цей продукт забезпечує організм магнієм, кальцієм, вітаміном D, білком. Його споживання зміцнює кістки, допомагає контролювати вагу.

Броколі. Цей вид капустяних овочів часто називають одним з найкорисніших продуктів в раціоні завдяки багатому складу корисних для здоров’я мікроелементів. Крім вітаміну А в ній містяться вітаміни B, C, E і K, білок, клітковина, кальцій, залізо, калій, магній і селен.

Морепродукт. Скумбрія, оселедець, вугор, лосось і тунець відомі високим вмістом жирних кислот омега-3, важливих для захисту організму від розвитку запалень. Ці ж продукти забезпечують його вітаміном А.

Морква. Вона містить бета-каротин-з’єднання, що перетворюється організмом на вітамін А. завдяки споживанню моркви поліпшується здоров’я очей, знижується ризик розвитку катаракти.