Напевно, в будь-якій парі рано чи пізно може наступити період взаємного охолодження. Так, ви як і раніше любите один одного, але сексуальні відносини поступово втрачають свою гостроту і привабливість. 6 наших порад допоможуть повернути колишні часи!

1. Зрозумійте, чого вам хочеться: піклування або пристрасті?

Не дивно, що любовні ігри, першорядні на самому початку роману, в якийсь момент відходять на другий план. За словами психологів, в основі тривалих і успішних сексуальних відносинах лежать дві базові потреби людини: перша – в безпеці та захисті, друга – в спонтанності і ризику. Погоджувати їх один з одним надзвичайно важко. В якийсь момент ми, самі того не підозрюючи, починаємо вимагати один від одного двох взаємовиключних речей: нам хочеться, щоб партнер був нам самим дбайливим другом і пристрасним коханцем одночасно.

2. Зберігайте дистанцію

Знаменитий психотерапевт Естер Перель вивчає природу бажання. Вона провела експеримент, запитавши подружні пари в 20 країнах світу, коли у них виникає найбільш сильний потяг (сексуальне або емоційний) до партнера. Найчастіше і чоловіки, і жінки говорили, що найбільшу тягу до своєї другої половинки вони відчувають, коли знаходяться в розлуці і мають можливість фантазувати про швидку зустріч. Друга за популярністю відповідь звучала приблизно так: «Я любуюся своїм партнером, коли вона займається улюбленою справою або знаходиться в центрі уваги оточуючих завдяки своїй привабливості і розуму». Висновок простий: справжня пристрасть можлива тоді, коли між подружжям існує певна дистанція. Відчуття, що чоловік не належить вам повністю, – відмінний афродизіак, що дозволяє зберегти еротичний інтерес друг до друга на довгі роки.

Читайте також:  Які продукти збільшують ризик серцевого нападу, розповіли фахівці
3. Мрійте!

Як не дивно, задоволення від сексу ніяк не залежить від різноманітних еротичних експериментів, покликаних відродити згаслу пристрасть. Дійсно насиченими, різноманітними і спонтанними ваші сексуальні відносини допомагає зробити… уява!

Ваші фантазії повернуть відчуття новизни, додадуть блиску в очах і розширять межі спільного з чоловіком еротичного простору. До речі, навіть просто думаючи про секс з чоловіком, ми маємо можливість випробувати неймовірно збуджуюче відчуття «передчуття». Прелюдія повинна починатися у вашій голові – задовго до того, як ви обіймете один одного.

4. Визнайте, що у вас є право на задоволення

Причини, за якими люди перестають відчувати від сексу радість, можуть бути самими різними: одні вважають свою фігуру неідеальною, в інших не виходить відключитися від робочих проблем, треті страждають хронічною втомою.

Читайте також:  Ранкову каву назвали максимально корисною після хитрості

За низкою турбот ми перестаємо відчувати власну унікальність і значимість, підсвідомо починаємо карати «погану» себе позбавленням задоволень, і секс зазвичай потрапляє «під скорочення» одним з перших. Поверніть собі право на радість життя: всі ці важливі соціально-побутові функції не повинні затуляти вашої потреби одне в одному.

5. Будьте егоїстами

Будь-яке бажання завжди егоїстичне, а сексуальний потяг егоїстичний подвійно. Отже, для того щоб зберегти пристрасть, подружжю потрібно навчитися повністю звільнятися від численних «треба», «повинна» і «так прийнято». Визнайте один за одним право на «власний еротичний простір», в якому ви звільнені від усіх соціальних і сімейних обов’язків, і скоро ви помітите, як якісно зміниться ваше загальне ставлення до сексу.

Читайте також:  Дефіцит заліза: шість ознак допоможуть легко розпізнати анемію
6. Живіть справжнім

Навіть у найбільш гармонійних парах сексуальні відносини переживають періоди злетів і падінь. Люди, які зуміли зберегти потяг один до одного, не вважають ці періоди вироком інтимного життя: вони розуміють, що пристрасть можна повернути, і знають, як це зробити. А ось чекати, що проблема розсмокчеться сама собою, не варто: дійте!

Використовуйте будь-які моменти, щоб побути один з одним наодинці. Якщо немає можливості поїхати в романтичну відпустку, зніміть номер у готелі на кілька годин, сховайтеся від усіх, вимкніть телефони, пориньте в давно забуту атмосферу безтурботності і свободи. Ви знову станете один для одного найближчими людьми на світі – зовсім як у ті часи, коли ваш роман тільки починався!

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News