Харчування з низькою кількістю вуглеводів і високим рівнем жирів може зменшити тривалість життя людини. Такі висновки дослідження, що тривало 25 років.

Популярна серед багатьох людей жирна дієта, яка містить мінімальну кількість вуглеводів, здатна зменшити тривалість життя людини. Мова йде про системи живлення, які відомі під назвою дієта Аткінса або кетогенна дієта. В останні роки вони стали дуже популярні, їх просувають такі знаменитості, як Гвінет Пелтроу і Кім Кардашян. Однак нове дослідження, в ході якого за 15 400 осіб спостерігали протягом більше 25 років, показало, що любителі низьковуглеводних дієт вмирають на 4 роки раніше тих, хто волів повністю збалансоване харчування.

Читайте також:  Названо 4 поширені причини хворої печінки

Причому навіть ті люди, хто вживав більшу кількість вуглеводів в їжу, все-таки жили довше, порівняно з тими, хто суттєво обмежував прийом вуглеводів. Дослідники з’ясували, що починаючи з 50-річного віку, для шанувальників збалансованого по вуглеводах і жирах живлення середня тривалість життя становила 83 роки, а для тих, хто обмежував вуглеводи, вона дорівнювала 79 років. Для тих же, хто збільшував вміст вуглеводів більш ніж до 70% від загальної добової калорійності, середня тривалість життя дорівнювала 82 років.

Дослідники з Brigham and women’s Hospital в Бостоні з’ясували, що заміна вуглеводів білками і жирами з тваринних джерел пов’язана з підвищеним ризиком смертності, порівняно з помірним вживанням вуглеводів. На противагу цьому, заміна вуглеводів рослинними джерелами їжі пов’язана з низьким ризиком смертності.

Читайте також:  Який колір очей вказує на можливу залежність від алкоголю

Джерело: МедікФорум