У цій статті мова піде про принцип дії найпоширеніших медикаментозних засобів, що використовуються при лікуванні геморою – свічках і мазях.

Згідно медичним спостереженням, за останній час пацієнти частіше стали звертатися до лікаря з проблемою під назвою геморой. Близько 80 відсотків населення хоч раз у житті стикалася з цією проблемою. Чимало й тих, хто довгі роки мучиться з цією проблемою. І якщо на ранніх стадіях больові відчуття та інша симптоматика захворювання ще терпима, то вже на пізніх стадіях хвороба не дає людині спокою. У деяких випадках запальний процес настільки стрімко розвивається, що у хворого підвищується температура, виникає лихоманка. Тому геморой (власне, як і будь-яке інше захворювання) потрібно лікувати якомога раніше. Запобігти розвитку захворювання можна за допомогою спеціальних медикаментозних засобів – мазей, свічок і кремів.

Свічки від геморою

Як правило, ректальні супозиторії (свічки) вельми ефективні при внутрішньому геморої, коли гемороїдальні вузли не випадають назовні. Виробники ректальних супозиторіїв пропонують лікарські засоби з різноманітним складом. Кожний із складових компонентів свічок надає специфічний терапевтичний ефект при лікуванні геморою. Основне завдання будь-якого з ректальних супозиторіїв – це усунення больових відчуттів, дискомфорту, зняття запалення і зупинка перебігу захворювання.

Мазі від геморою

На відміну від свічок, застосування мазей переважніше при зовнішньому геморої. Гемороїдальні вузли часто виходять назовні. А на пізніх стадіях випадають з анального отвору, і їх складно повернути у вихідне положення. Тому застосування свічок в такому випадку не надає належного терапевтичного ефекту. Крім зовнішнього застосування, мазі також використовуються і ректально. Для цього їх вводять за допомогою спеціальних стерильних пристосувань, або чистим пальцем.

При неускладненому геморої можна займатися спортом, але фізичні навантаження не повинні бути інтенсивними. Наприклад це біг підтюпцем, ходьба, плавання і т.д.

Креми від геморою

Для усунення симптомів геморою використовуються не тільки свічки і мазі, але і креми. Потрібно відзначити той факт, що креми від геморою набагато швидше вбираються, ніж мазі. Крім того, використання препаратів з кремовою консистенцією в ряді випадків дозволяє домогтися якнайшвидшого полегшення від сверблячки, печіння і больових відчуттів в анальній області. Також крем (як і інші препарати від геморою) має протизапальну, протизастійну, тонізуючу, кровоспинну і бактерицидну дію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО НЕ ЛЮБИТЬ ГЕМОРОЙ?

СТАДІЇ ГЕМОРОЮ