Як повідомили вчені з Університету Фрайбурга (Німеччина), наявність під час процесу навчання і подальшого сну одного і того ж запаху може поліпшити засвоєння нового матеріалу на 30 відсотків.

Експеримент проводився з учнями двох шостих класів, вік дітей на той момент був 11-12 років. Їх розділили на дві групи у випадковому порядку.

Перша група вивчала англійську звичайним способом, а другу групу постачали ароматичними паличками з запахом троянди. Ці палички діти ставили на столи вдома під час вивчення нових слів, а також на приліжкові тумбочки вночі.

Учасники експерименту показували підвищення успішності навчання приблизно на 30 відсотків, якщо палички використовувалися як під час фази навчання, так і під час сну.

– Ми достовірно показали, що підтримуючий ефект запахів діє в реальному житті і ним можна цілеспрямовано користуватися, — відзначили вчені.

Вплив запахів на пам’ять пов’язують з роботою гіпокампу — області мозку, яка грає роль «оперативної пам’яті», накопичуючи нову інформацію, а потім — уві сні — беручи участь в перенесенні важливих відомостей в «постійну пам’ять». Гіпокамп пов’язаний з нюхом, і запахи здатні чинити сильний вплив на його активність, стимулюючи запам’ятовування.

Вважається, що аромат троянди підвищує працездатність, знімає перевтому, перешкоджає розвитку стресових реакцій і стимулює інтелектуальний розвиток. Вплив на нервову систему – тонізуючий.