Високий вміст клітковини і певних нутрієнтів в деяких фруктах допомагає значно знизити рівень холестерину в крові. Саме високий рівень холестерину є провідним фактором захворювань серця.

Холестерин міститься в кожній клітині організму і виконує важливі природні функції, стимулюючи різні види діяльності в організмі, включаючи перетравлення їжі, вироблення гормонів і інші. Є два типи холестерину. ЛПВЩ (ліпопротеїни високої щільності) або «хороший» холестерин, важливий для нормального функціонування організму: він необхідний для транспортування відходів і токсинів. Холестерин ЛПНЩ (ліпопротеїни низької щільності) , також відомий як “поганий”, є однією з п’яти основних груп ліпопротеїнів, що розносять молекули жиру по всьому тілу. «Поганий» холестерин утворює шар нальоту на стінках артерій, що ускладнює кровообіг і додатково сприяє підвищенню артеріального тиску, інсульту.

Читайте також:  Гарячий душ може завдати шкоди мозку і серця - лікар

Рівень холестерину тісно пов’язаний зі стилем харчування. При регулярному вживанні трансжирів, картоплі фрі, гамбургерів та інших страв фастфуду більше ймовірності, що ваш рівень холестерину підвищиться. З іншого боку, додавання в раціон фруктів, овочів і цільного зерна, багатих клітковиною, може допомогти контролювати рівень холестерину ЛПНЩ.

Які ж саме фрукти фахівці радять додавати в харчування для зниження шкідливого і небезпечного для організму типу холестерину?

Авокадо. Його споживання настійно рекомендується пацієнтам з високим тиском. Авокадо забезпечує організм антиоксидантами, вітамінами К, С, В5, В6, Е і мононенасиченими жирами, які допомагають підтримувати хорошу роботу серця і знижують ризик інсульту. Завдяки вживанню авокадо організм краще регулює рівні холестерину ЛПНЩ і ЛПВЩ, а також рівень тригліцеридів у крові.

Читайте також:  Для довголіття та нирок: названий простий, але корисний чай

Яблука. Їх вживання також допомагає організм управляти рівнем холестерину. Дослідження показали, що пектин, вид клітковини, присутньої в яблуках, разом з іншими компонентами (поліфеноли), знижує рівень шкідливого для здоров’я холестерину ЛПНЩ і уповільнює окислення, з яким пов’язаний розвиток атеросклерозу. Також яблучні поліфеноли запобігають пошкодженню серцевого м’яза і кровоносних судин вільними радикалами.

Цитрусові фрукти. Лимони, мандарини, лайми, апельсини і грейпфрути містять речовину гесперидин, який може зменшити симптоми гіпертонії. Їх пектинові і лимоноїдні сполуки можуть сповільнювати характерний для атеросклерозу процес затвердіння артерій і знижувати нездоровий рівень ЛПНЩ-холестерину в крові.

Ківі. Норвезькі дослідники встановили: ківі допомагає спалювати шкідливі жири в організмі, що позбавляє судини від тромбів і продовжує життя. Фахівці радять щодня вживати в їжу два-три плоди цього фрукта. Ефект дієти проявляється вже через місяць: при цьому зменшується ризик утворення тромбів і знижується рівень шкідливих жирних кислот в крові. Клітковина ківі сприяє виведенню з організму холестерину і нормалізує травлення. Також ці плоди мають протипухлинну, антиоксидантну дію, покращують фізичну працездатність.

Читайте також:  Чи безпечно митися під час застуди: пояснює отоларинголог

Абрикоси (курага). Як і яблука, вони містять багато пектину – ця речовина пов’язує холестерин і виводить його з організму. Крім того, пектин має здатність зв’язувати іони важких металів, пестициди та інші небезпечні для здоров’я речовини, також сприяючи їх виведенню. Курага – джерело вітаміну РР, який здатний впливати на вміст холестерину в організмі. Найвища концентрація даного вітаміну міститься в кислих абрикосах.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News