Високий вміст клітковини і певних нутрієнтів в деяких фруктах допомагає значно знизити рівень холестерину в крові. Саме високий рівень холестерину є провідним фактором захворювань серця.

Холестерин міститься в кожній клітині організму і виконує важливі природні функції, стимулюючи різні види діяльності в організмі, включаючи перетравлення їжі, вироблення гормонів і інші. Є два типи холестерину. ЛПВЩ (ліпопротеїни високої щільності) або «хороший» холестерин, важливий для нормального функціонування організму: він необхідний для транспортування відходів і токсинів. Холестерин ЛПНЩ (ліпопротеїни низької щільності) , також відомий як “поганий”, є однією з п’яти основних груп ліпопротеїнів, що розносять молекули жиру по всьому тілу. «Поганий» холестерин утворює шар нальоту на стінках артерій, що ускладнює кровообіг і додатково сприяє підвищенню артеріального тиску, інсульту.

Рівень холестерину тісно пов’язаний зі стилем харчування. При регулярному вживанні трансжирів, картоплі фрі, гамбургерів та інших страв фастфуду більше ймовірності, що ваш рівень холестерину підвищиться. З іншого боку, додавання в раціон фруктів, овочів і цільного зерна, багатих клітковиною, може допомогти контролювати рівень холестерину ЛПНЩ.

Які ж саме фрукти фахівці радять додавати в харчування для зниження шкідливого і небезпечного для організму типу холестерину?

Авокадо. Його споживання настійно рекомендується пацієнтам з високим тиском. Авокадо забезпечує організм антиоксидантами, вітамінами К, С, В5, В6, Е і мононенасиченими жирами, які допомагають підтримувати хорошу роботу серця і знижують ризик інсульту. Завдяки вживанню авокадо організм краще регулює рівні холестерину ЛПНЩ і ЛПВЩ, а також рівень тригліцеридів у крові.

Яблука. Їх вживання також допомагає організм управляти рівнем холестерину. Дослідження показали, що пектин, вид клітковини, присутньої в яблуках, разом з іншими компонентами (поліфеноли), знижує рівень шкідливого для здоров’я холестерину ЛПНЩ і уповільнює окислення, з яким пов’язаний розвиток атеросклерозу. Також яблучні поліфеноли запобігають пошкодженню серцевого м’яза і кровоносних судин вільними радикалами.

Цитрусові фрукти. Лимони, мандарини, лайми, апельсини і грейпфрути містять речовину гесперидин, який може зменшити симптоми гіпертонії. Їх пектинові і лимоноїдні сполуки можуть сповільнювати характерний для атеросклерозу процес затвердіння артерій і знижувати нездоровий рівень ЛПНЩ-холестерину в крові.

Ківі. Норвезькі дослідники встановили: ківі допомагає спалювати шкідливі жири в організмі, що позбавляє судини від тромбів і продовжує життя. Фахівці радять щодня вживати в їжу два-три плоди цього фрукта. Ефект дієти проявляється вже через місяць: при цьому зменшується ризик утворення тромбів і знижується рівень шкідливих жирних кислот в крові. Клітковина ківі сприяє виведенню з організму холестерину і нормалізує травлення. Також ці плоди мають протипухлинну, антиоксидантну дію, покращують фізичну працездатність.

Абрикоси (курага). Як і яблука, вони містять багато пектину – ця речовина пов’язує холестерин і виводить його з організму. Крім того, пектин має здатність зв’язувати іони важких металів, пестициди та інші небезпечні для здоров’я речовини, також сприяючи їх виведенню. Курага – джерело вітаміну РР, який здатний впливати на вміст холестерину в організмі. Найвища концентрація даного вітаміну міститься в кислих абрикосах.

Джерело: МедікФорум