За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, більше 400 мільйонів чоловік у всьому світі хворіють на діабет. У переважної більшості – другий тип захворювання, при якому клітини втрачають чутливість до інсуліну. Як захиститися від цієї пандемії? Розповідаємо:

1. Не паліть

Куріння знижує чутливість організму до інсуліну – цей гормон контролює рівень цукру в крові.

2. Знизьте рівень стресу

Медитація

Коли ви нервуєте, ваш організм вивільняє глюкозу. І якщо стрес стає хронічним, це може призвести до підвищення рівня цукру.

3. Не вживайте наркотики

Амфетаміни, екстазі, MDMA – за даними Глобального співтовариства діабету, ці речовини пригнічують дію інсуліну. Якщо вживати їх систематично, вони можуть спровокувати захворювання.

4. Не приймайте ліки бездумно

Інструкція

Стероїди, антипсихотики і деякі ліки від астми впливають на рівень цукру. Обговорюйте з лікарем, наскільки їх користь для вашого здоров’я переважує потенційні ризики. І ніколи не займайтеся самолікуванням.

5. Слідкуйте за харчуванням

Ожиріння легко може дати старт діабету 2-го типу. Обмежуйте себе в калоріях і вуглеводах: це необхідно для того, щоб не навантажувати підшлункову залозу і не товстіти. При цьому потрібно харчуватися різноманітно і їсти більше овочів.

Якщо ж у вас вже є зайві кілограми і вам за 40, регулярно перевіряйте рівень цукру в крові і слідкуйте за артеріальним тиском.

6. Займайтеся спортом

Біг

Американська діабетична асоціація попередила, що сидячий спосіб життя пригнічує дію інсуліну. Водночас навіть легкі фізичні навантаження його підсилюють.

Дотримуйтеся правила: як мінімум 30 хвилин в день потрібно бігати, плавати, танцювати і т. д.

7. Не ігноруйте симптоми

Втома, спрага, часте сечовипускання, втрата ваги, підвищений рівень цукру в крові, бархатисті-коричневі плями на шкірі – якщо у вас з’явилися ці симптоми, потрібно негайно звернутися до лікаря. Чим раніше вам поставлять діагноз “діабет” або “переддіабет”, тим нижче буде ризик ускладнень.