Деякі різновиди кухонного посуду є небезпечними для нашого здоров’я через використання так званих «вічних хімікатів». Наприклад, сковороди з антипригарним покриттям можуть підвищити ризик пухлин печінки вчетверо.

Синтетичні хімічні речовини, які застосовуються в харчовій упаковці та деяких кухонних речах, включаючи посуд, можуть у чотири рази підвищити ризик розвитку раку печінки, як встановили дослідники з Університету Південної Каліфорнії в Лос-Анджелесі.

Так звані “вічні хімікати” підвищують небезпеку виникнення невірусної гепатоцелюлярної карциноми – дуже поширеної пухлини печінки. Наприклад, люди, які часто стикалися з впливом техногенних токсинів, у чотири з половиною рази частіше згодом хворіли на цей рак печінки.

Читайте також:  Психологи назвали 4 основні якості емоційно зрілих та сильних людей

Центри з контролю та профілактики захворювань США попереджають, що ці хімічні речовини присутні всюди. Так, їх можна зустріти в посуді з антипригарним покриттям, у водонепроникному одязі, в засобах для чищення і навіть у шампуні, а з їжі та напоїв – у морепродуктах і у водопровідній воді.

Дослідження є ще одним підтвердженням панівної в науці думки про небезпеку даних з’єднань, яка досі була відносно невідомою. Наприклад, американське Агентство з охорони навколишнього середовища у червні цього року зменшило допустимий рівень даних вічних речовин у товарах для дому більш ніж на 99%. Однак, як вважають експерти, у багатьох випадках людина вже зіткнулася з незворотними трагічними наслідками для свого організму, які виявляться у найближчому чи віддаленому майбутньому.

Читайте також:  Ознаки серцевих захворювань на ногах та руках – виникають при звуженні кровоносних судин