25 років тому препарат «Віагра» схвалили для медичного застосування у США, Великій Британії та країнах Євросоюзу. Представники фармакологічної компанії Pfizer, яка створила «чарівні» таблетки, розповіли, що з моменту запуску препарату у продаж його купили близько 62 млн. чоловіків у всьому світі.

Ефективність “Віагри” проти імпотенції так і не була доведена. При цьому з’ясувалося, що ці таблетки можуть бути ефективними для усунення симптомів ПМС – менструального болю. Однак спочатку ліки створювали як засіб для розширення кровоносних судин. Такий ефект забезпечує головний компонент препарату – силденафіл.

Замість розширення судин у серці пігулки почали впливати на чоловічу ерекцію. Саме тоді розробники ліків вирішили випробувати їх у іншій області. Сумарно продаж «Віагри» досі приносить близько 1 млрд доларів на рік.

Читайте також:  Від яких хвороб захистить вас вишневий сік

Про користь та небезпеку популярного препарату сперечаються давно. У 2013 році наукове дослідження продемонструвало ефективність компонентів «Віагри» при менструальних болях – у медицині цей стан називається дисменореєю.

Наукову роботу провели дослідники з Хорватії та США. Вони з’ясували, що силденафіл допомагає знімати дисменореї симптоми на кілька годин. Фахівці вивчали вплив препарату на 25 жінок, які страждають від помірного та сильного болю під час менструації.

Виявилося, що саме компонент «Віагри» забезпечує найкраще знеболювання та знижує індекс пульсації маткових артерій на період до двох годин. Інші знеболювальні препарати або виявилися неефективними, або мали несприятливе співвідношення ризик/користування.

Читайте також:  Які продукти потрібно їсти восени для зміцнення імунітету

Незважаючи на результати цього дослідження, лікарі вважають, що необхідно ретельніше вивчити питання застосування «Віагри» серед жінок. Гінеколог доктор Сюзанна Ансворт у розмові з Express пояснила, що в теорії механізм дії силденафілу може запропонувати спосіб усунення больових симптомів, оскільки він покращує кровообіг і розслаблює стінки матки.

“Однак, ґрунтуючись тільки на цьому дослідженні, я б не розглядала його як варіант для жінок, які борються з менструальними болями, оскільки немає достатніх доказів, що підтверджують користь, і не обговорювалося жодних пов’язаних із цим побічних ефектів”, – пояснила медик.

Вона порадила інші засоби боротьби з болем під час менструацій. У тому числі докладання тепла до нижньої частини живота чи прийняття гарячої ванни, масаж нижньої частини живота і фізичні вправи для попереку.

Читайте також:  Що станеться з організмом, якщо вживати вино щодня

Для тих, хто віддає перевагу медикаментозному способу боротьби з «побічними ефектами» критичних днів, гінеколог запропонувала парацетамол або ібупрофен. Ці препарати знімають запалення та зменшують біль.