Консервування овочів і фруктів в домашніх умовах – одна з міцних традицій в харчуванні українців. Які ж помилки відбуваються при приготуванні домашніх заготовок на зиму?

На це питання виданню “Аргументи і факти” дав докладну відповідь автор книг кулінарних рецептів, кандидат фармацевтичних наук Ігор Сокольський.

Застосовувати плоди більш низької якості. За словами експерта, на домашні варення, конфітюри, ікру часто беруть овочі і фрукти, які не відрізняються свіжістю і високою якістю – вважається, що цілком зійдуть пом’яті і побиті плоди.

Сокольський попереджає: в зіпсованих дарах природи можуть міститися мікотоксини, які відносяться до канцерогенів. Ці речовини не бояться термічної обробки.

Читайте також:  Американські лікарі пов'язали свербіж у руках та ногах з ожирінням печінки

Варення з кісточками. Експерт рекомендує при приготуванні домашнього варення вийняти кісточки з плодів або ж не зберігати таке варення довго. У кісточках міститься амігдалін, здатний перетворюватися в організмі в синильну кислоту, що діє як отрута. У міру зберігання варення з кісточками цього токсину в ньому може ставати все більше.

Додавати аспірин. При засолюванні огірків аспірин часто використовується для запобігання від псування. Експерт попередив, що у великих дозах саліцилова кислота може бути токсична і негативно впливає на слизову шлунка. Крім того, солоні огірки часто використовуються як закуска для алкоголю, а в поєднанні з алкоголем аспірин може згубно діяти для шлунково-кишковий тракт.

Читайте також:  Біль у руках: 5 небезпечних захворювань, на які вказує симптом

Переробляти зіпсоване. Якщо на продукті з’являється цвіль від нього треба без жалю позбавлятися, а не намагатися якось його врятувати. Цвілеві мікроскопічні гриби отруюють організм, а боротися з ними марно.