Високий тиск може бути реакцією організму на стрес і занадто швидкий ритм життя.

Захворювання серця і судинних систем часто призводить до підвищеного артеріального тиску. Причиною його також може бути стрес, нездорова їжа і занадто швидкий темп сучасного життя. Щоб з’ясувати причину, обов’язково слід звернутися до лікаря.

А ми пропонуємо вам список з 10 продуктів, які корисні при підвищеному артеріальному тиску.

Виноград

Вживання винограду сприяє зниженню холестерину в крові, покращуючи її склад. Виноград надає зміцнювальну дію на всю серцево-судинну систему.

Йогурт та інші кисломолочні продукти

У них міститься досить багато кальцію та інших корисних речовин. Всі вони благотворно позначаються не тільки на кров’яному тиску, але і на здоров’ї в цілому. Варто звертати увагу на склад, корисні для здоров’я натуральні продукти.

Часник

Часник обов’язковий в раціоні людей з проблемами серцево-судинної системи. Він знижує рівень холестерину в крові і в цілому покращує кровообіг. До того ж, часник сприяє зниженню тиску, що діє на серце.

Банан

До складу бананів входять калій і магній. Ці речовини дозволяють насичувати клітини мозку киснем і нормалізують водно-сольовий баланс. Все це призводить до того, що кров’яний тиск приходить в норму.

Соняшникове насіння

Позитивно на кров’яний тиск впливають насіння соняшнику. В них містяться вітамін E, білок, фолієва кислота і клітковина, які і роблять позитивний вплив на тиск. Майте на увазі, що вживати рекомендується тільки несолоні насіння і в обмеженій кількості.

Шпинат

Шпинат багатий на антиоксиданти і пептиди. Ці речовини здатні зменшити рівень холестерину і привести кров’яний тиск в порядок. Однак шпинат дуже швидко втрачає всі свої корисні властивості. Тому намагайтеся не зберігати його довго, вживаючи його якомога свіжішим.

Яблуко

Яблука також виводять «поганий» холестерин і очищають кров. Крім того, в цих фруктах містяться фітонутрієнти, які допомагають зміцнити серце. У день досить вживати всього 1-2 яблука, щоб артеріальний тиск нормалізувався.

Гіркий шоколад

Шоколад, в складі якого не менше 65% какао, благотворно впливає на серцево-судинну систему. Він хороший тим, що в ньому міститься досить багато мінералів і вітамінів, які будуть допомагати знизити кров’яний тиск.

Насіння кавуна

Несподівано, але насіння кавуна можна вживати в їжу. Воно так само благотворно впливає на кров’яний тиск. Можна подрібнити дві столові ложки насіння, додати теплої води і дати настоятися кілька годин. Отриману настоянку слід процідити і пити по кілька столових ложок кожен день.

Мигдаль

У мигдалі міститься багато калію, який знижує кров’яний тиск. Є в кісточках і корисний вітамін E. Тільки майте на увазі, що вживати мигдаль потрібно в невеликій кількості. Можна так само пити мигдальне молоко.

Для того щоб грунтовно зменшити артеріальний тиск, необхідно підвищити функціонал серця. Тим самим, наш головний насос буде краще прокачувати кров по організму, що зменшить тиск на стінки артерій. Регулярні фізичні навантаження цьому сприяють, і особливо кардіо-навантаження начебто плавання і бігу.

Джерело: МедікФорум