Лікарка Світлана Іщенко розповіла, які продукти потрібно додати в меню, щоб заповнити дефіцит кальцію в організмі.

Кальцій дуже важливий для нашого організму. Без нього не буде міцних кісток, здорових судин, м’язів. Нервова система також постійно потребує цього елемента передачі імпульсів.

«Кальцій — мінерал, якого більше за інших у тілі людини. Якщо не забезпечуєте засвоєння норми кальцію на день — будуть хвороби. Але важливо знати, що кальцій не засвоюється без вітаміну Д та білка», — зазначає експерт.

Добова норма кальцію для чоловіків і жінок 1-1,2 г. Якщо ви думаєте, що поповнити резерви кальцію можна, їдаючи сир, ви помиляєтесь. Є продукти набагато багатші на кальцій!

Шкаралупа яєць – мабуть, найдоступніше джерело кальцію. Одна яєчна шкаралупа містить 2 г кальцію, причому в дуже доступній для засвоєння формі. Як вживати? Помити, висушити, змолоти в кавомолці. Для добової дози достатньо половини чайної ложки отриманого порошку.

Сир пармезан – із усіх молочних продуктів він лідирує за вмістом кальцію. Достатньо 100 г сиру для отримання добової дози кальцію.

Кунжут. Так-так, звичайнісінький кунжут. Перед вживанням його потрібно замочувати.

Мигдаль – також замочуємо перш, ніж з’їсти. ⠀У день з’їдаємо не більше жмені.

Часник теж відрізняється високим вмістом кальцію. Можна додавати до будь-яких страв без обмежень.

Петрушка – крім кальцію, в ній також багато вітаміну С, який дуже потрібний нашому організму! Намагайтеся додавати петрушку в салат завжди.

Також можна заповнювати дефіцит кальцію за допомогою бадів та нутрицевтиків, проте для підбору ефективних препаратів звертайтеся до лікаря.