Коли йдеться про здоров’я мозку, лікарі рекомендують дотримуватись кількох простих правил, щоб мінімізувати ризик нейродегенеративних розладів. Наприклад, за словами доктора Вільяма Лі, існують певні продукти, які можуть надавати захисну дію та запобігати розвитку деменції.

Зокрема, щоб покращити пам’ять та когнітивні здібності, він рекомендує вживати куркуму. “Активним інгредієнтом спеції є куркумін. Це потужний антиоксидант та протизапальний засіб, який пов’язаний з покращенням пам’яті та утворенням нових клітин мозку”, – розповів лікар. Він порадив додавати спецію до різних страв, у тому числі у звичайну яєчню, смажені чи тушковані овочі, а також соуси, пише Express.co.uk.

Крім цього, Лі пропонує включити в раціон жирну рибу, таку як лосось, форель та сардини. Ця риба є багатим джерелом корисних омега-3-жирних кислот, які мозок використовує для побудови нервових клітин. Відповідно до численних досліджень омега-3 також можуть уповільнити зниження когнітивних функцій у міру старіння.

Ще один продукт, що стимулює роботу мозку, – це гарбузове насіння, яке є відмінним джерелом магнію, міді та цинку. Ці мінерали “важливі для оптимальної пам’яті та нервової функції”, додав Лі.