Незважаючи на численні соціальні кампанії, все ще доводиться чути про дітей і тварин, які залишаються в закритому автомобілі в спекотний день. Більшість з нас поняття не має, але деякі предмети теж не варто залишати в машині під час спеки. Ти знаєш, про які речі йде мова?

Деякі з нас роблять автомобіль другим домом, і везуть в ньому багато непотрібних предметів. У літній час, однак варто зменшити кількість необхідних продуктів до абсолютного мінімуму, тому що висока температура, що панує всередині автомобіля значно впливає на їх якість. Більш того, ці продукти можуть навіть серйозно нашкодити здоров’ю.

Читайте також:  Названо популярні "корисні" напої, які насправді шкодять здоров'ю
1. Вода в пластикових пляшках

Для виробництва деяких пластикових упаковок, використовується бісфенол-А. Коли пластик буде піддаватися впливу високої температури, канцерогени можуть проникати в продукти харчування (в даному випадку у воду). Доведено, що BPA порушує гормональний баланс. Крім того, в теплі швидше розмножуються бактерії, які можуть потрапити в рідину, якщо раніше ми вирішили випити її прямо з пляшки. Слід також мати на увазі, що банки або бутилки можуть вибухнути під впливом тепла. Особливо, коли їх зміст включає в себе газ. Звичайна пляшка з водою теж може призвести до пожежі – це відбувається, коли сонячні промені проникають через неї, акумулюючи тепло в одному місці – так само, як лінза.

Читайте також:  Генетики з США назвали 5 важких спадкових захворювань
2. Косметика і креми

Якщо виробник ліків не вказав в описі, що препарат слід тримати в холодильнику, можна припустити, що він може зберігатися при кімнатній температурі. Медикаменти та косметика змінюють свої властивості під впливом тепла і можуть стати токсичними, тому не повинні перебувати в машині під час спеки.

3. Електроніка та металеві предмети

В попередньо розігрітій машині ніколи не повинне залишатися електронне обладнання. Висока температура може пошкодити їх дрібні елементи. Також металеві предмети можуть нагрітися і сильно нас обпалити.

4. Мокрий одяг

Вологі рушники та одяг, є розсадником бактерій, які в теплі дуже швидко розмножуються.

Читайте також:  Люди до 60 років не повинні робити друге щеплення AstraZeneca – німецькі експерти
5. Їжа

І справа не тільки в продуктах, які повинні зберігатися в холодильнику. Їжа, яка довго піддається впливу високих температур, так само, як ліки змінює свої властивості. Вживання таких продуктів може викликати харчове отруєння.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News