Так багато говорять про харчові отруєння, викликані несвіжим м’ясом, що деякі з нас викидають на смітник продукти, які принісши з магазину виглядають дещо інакше, ніж в момент покупки. Чи яловичина, яка посіріла, не підходить вже до вживання? І що означає жовтий колір або зелений? Пояснюємо.

Яловичина інтенсивно червона через високий вміст міоглобіну. Цей білок бере участь у зберіганні кисню в м’язових тканинах і легко піддається змінам під впливом термічної обробки, а також заморожування та охолодження. Якщо наше сире м’ясо після декількох днів в холодильнику або морозильній камері змінило колір, не потрібно одразу викидати його в корзину. Однак за умови, що не змінився і запах. Продукти з неприємним запахом найчастіше не придатні до вживання, так що краще не ризикувати. Сире яловиче м’ясо сіріє, коли міоглобін має контакт з повітрям. Це абсолютно природний процес.

Свинина також має червоний колір, і відбуваються в ній такі ж реакції, як і в яловичині. Однак, якщо ви помітили, що м’ясо стало жовте, воно швидше за все, вже не свіже або містить дуже багато хімічних добавок. Купуючи ковбасні вироби ми повинні керуватися почуттям зору. Якщо шинка інтенсивно рожева, вона може містити нітрити. Якщо ж шкурка переливається золотим або зеленим кольором, в процесі виробництва був доданий дим для коптіння. Темна, суха і бруднувата шкірка – це характеристики хорошої копченої ковбаси. Вона також буде виділятися ціною.

Буває, що після розрізання ковбаси, вона переливається, немов веселка. Це означає, що у продукт доданий соєвий білок, модифікований харчовий крохмаль або солянка.