Антибіотики безглуздо використовуються майже в 80% випадків, тому слід знати про поширені сезонних захворюваннях, при яких вони є зайвими (хоча часто застосовуються).

Антибіотики діють проти бактерій, але безсилі проти вірусів. Щоб уникнути резистентності, їх потрібно використовувати тільки тоді, коли це має сенс – дані ліки не можна призначати собі самостійно, це повинен робити виключно лікар, і часто призначити препарат він може тільки після проведення та аналізу мазка.

Однак багато людей сьогодні, в умовах коронавірусної пандемії, прагнуть прийняти антибіотик при перших ознаках нездужання. Тим часом, при ряді сезонних захворювань антибіотики є не тільки не обов’язковими, але навіть зайвими.

Читайте також:  Названо терміни появи масової вакцини від коронавірусу

Кашель. У разі простого кашлю, що виник через переохолодження, застосування антибіотиків не приносить ніякої користі-для полегшення симптомів краще використовувати прості домашні засоби: наприклад, чай з чебрецю або чебрецю.

Тонзиліт. Якщо було доведено, що біль в горлі, викликана тонзилітом, спровокована стрептококами, використання антибіотика може бути виправданим. З усіма іншими патогенами його прийом є зайвим, користі від нього все одно мало.

Біль в горлі (фарингіт). У 50-80% всіх випадків запалення носоглотки викликається вірусами, в 30% випадків патоген не виявляється. Тому, вважають медики, в разі болю в горлі має більше сенсу використовувати натуральні засоби або знеболюючі препарати, але не антибіотики.

Читайте також:  Лікар попередив про небезпеку неправильного вживання кави

Запалення носових пазух (синусит). Його причиною можуть бути бактерії, але дослідження показали, що з антибіотиками або без них інфекція носових пазух проходить приблизно через десять днів. Вчені констатують, що з синуситом організм зазвичай може впоратися сам, так що найкраще дати йому можливість спокійно відновитися, не застосовуючи агресивних лікарських засобів.

Отит (вушний біль). Як і в разі синуситу кращий вичікувальний підхід, самовідновлення. Дані досліджень говорять, що антибіотики допомагають вилікувати середній отит у дорослих тільки на один день швидше, так що їх використання може бути зайвою мірою.

Однак дитячий отит – зовсім інший випадок: у дітей до двох років антибіотики дійсно прискорюють загоєння.

Читайте також:  Ожиріння назвали провісником невиліковного захворювання

Цистит. Щоб уникнути формування резистентності до антибіотиків фахівці не рекомендують використовувати їх при неускладненому циститі. Запалення хоч і може викликатися бактеріями, зазвичай виявляється безпечним. Переважно лікувати симптоми захворювання, вживаючи багато рідини і приймаючи знеболюючі.

Пародонтоз. Характеризує дане захворювання запалення ясен часто викликається бактеріальним запаленням. Але лікарська практика показує, що ефективним засобом від нього може бути лазерна терапія – при цьому не виникає ризику резистентності.

«Якщо вам дійсно необхідно проводити лікування антибіотиками, це завжди повинно підтверджуватися діагностично, щоб можна було вибрати правильний препарат», – резюмують науковці.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News