Певні продукти харчування мають захисні властивості для мозку, вони стимулюють його діяльність, покращують якості пам’яті та пізнання, – про це говорить лікар Вільям Лі.

Тим, хто турбується про можливість розвитку недоумства в пізнішому віці, фахівець нагадує: є кроки, які можна зробити, щоб мінімізувати ризик нейродегенеративного стану мозку, посиливши тим самим свій захист від деменції. Одним із таких кроків доктор Лі вважає вживання здорових, корисних продуктів.

Зокрема, чудовим натуральним засобом для стимуляції мозкової активності медик називає куркуму.

«Активним інгредієнтом куркуми є куркумін, потужний антиоксидант та протизапальний засіб, пов’язаний з покращенням пам’яті та створенням нових клітин мозку», – наголошує експерт.

Ще один “суперпродукт” для стимуляції мозкової активності – це жирна риба, яка є “багатим джерелом корисних жирних кислот омега-3”. Даний тип жирних кислот використовується мозком для будівництва нервових клітин, і їхнє адекватне отримання може уповільнювати погіршення когнітивних функцій через старіння, констатує лікар Лі.

Також «корисною для мозку їжею» медик назвав гарбузове насіння – воно є чудовим джерелом магнію, міді та цинку, мінералів, важливих для підтримки оптимальної пам’яті та нервової функції.

Крім вибору здоровішого харчування, включення до нього спецій і продуктів, що покращують роботу мозку, лікар рекомендує для захисту від деменції слідувати також іншим принципам здорового способу життя. За словами Вільяма Лі, слідуючи ЗЗЖ, можна знизити ризики різних факторів, з якими тісно пов’язаний розвиток вікового недоумства – наприклад, серцево-судинних захворювань, депресії, малорухливості. І тут ймовірність розвитку деменції може скоротитися на третину, стверджує медик.