За словами доктора Дітріха Гренемейера (Німеччина), нічого кращого, ніж дотримуватися здорових звичок, в плані профілактики серцево-судинних хвороб поки немає.

Німецький лікар, вчений Дітріх Гренемейер розповів в інтерв’ю, що в сучасному світі зростає число людей, які страждають від атеросклерозу – судинного порушення, пов’язаного з підвищеним ризиком діабету, а також серцевого нападу та інсульту через можливу закупорку судин.

“Лікарі говорять про атеросклероз, коли артерії тверднуть, і до їх запалених тканин прилипають кров’яні бляшки з одночасним накопиченням жиру. Наслідки цього можуть бути дуже небезпечними”, – попередив професор Гренемейер в бесіді з виданням Focus Online.

В результаті атеросклерозу судинна тканина стає значніше схильною до травм, внаслідок яких пошкоджені фрагменти, відірвавшись, можуть потрапляти в кров, заноситися в кровоносні судини і викликати їх закупорку. Якщо це відбувається з артеріями серця або мозку, може статися серцевий напад, інсульт.

Професор Дітріх Гренемейер назвав 3 доступних способи уникнути подібної закупорки судин:

  • Мінімум годину вправ кожен день.
  • Дотримання принципів здорового харчування: перевагу вегетаріанським і нежирним стравам, менше алкоголю і цукру, більше продуктів, що містять вітаміни і мінерали.
  • Зниження стресового навантаження: турбота про своє психоемоційне благополуччя, заходи щодо зменшення страху і занепокоєння, обмеження негативного контенту в повсякденному житті.