З’ясувалося, що томатні соки промислового виробництва можуть виявитися надзвичайно корисними, – це показала експертиза, проведена фахівцями Cоюзу виробників соків спільно з вченими з Центру харчування і біотехнології. Вміст корисних нутрієнтів в соках промислового виробництва може перевершувати показники свіжих томатів і свіжовіджатого соку, повідомили у підсумку дослідники.

Що корисніше – томати, фреші томатні соки або соки промислового виробництва? Вивчення їх впливу на людський організм дозволило вченим зробити висновок, що соки промислового виготовлення можуть по праву претендувати на те, щоб вважатися дуже корисними для здоров’я людей.

«Щоб отримати продукт, який відсуває старість і успішно бореться з пухлинними процесами, досить пройтися до найближчого продуктового магазину і купити упаковку томатного соку», – висловилися з цього приводу автори проекту.

Експертизу проходили 10 зразків томатного соку прямого віджиму, більше 70 зразків відновлених томатних соків і 19 зразків томатів. Згідно зробленому експертами висновку, відновлений сік виявився справжнім джерелом корисних для організму мікроелементів. Зокрема, за результатами перевірки він став «чемпіоном» по вмісту пектинів – розчинних харчових волокон, вживання яких є важливою умовою профілактики пухлин кишечника.

«По вмісту пектинів відновлений сік не поступається соку прямого віджиму, а за загальним вмістом харчових волокон може навіть перевершувати його. У склянці промислового томатного соку міститься близько 12% добової потреби людини у пектинах і близько 8% потреби в харчових волокнах в цілому», -констатували фахівці.

Крім того, в томатному соку нарахували присутність понад 30 корисних нутрієнтів, включаючи вітаміни С і Е, провітамін А, каротиноїди, антиоксиданти, а також мінерали-калій, магній, фосфор, залізо. У відновлених пакетованих соках зміст всіх мікронутрієнтів не поступається їх змісту в соку прямого віджиму, резюмували дослідники.

Для довідки: склянку томатного соку – це добова норма антиоксиданту лікопіну, що майже 20% добової потреби в провітаміні А і вітамін Е, близько 10% від добової потреби організму у вітаміні С.

Джерело: МедікФорум